30.11.2017 10:25

T.Love coveruje „Polskę” w prezencie dla Kultu

Zespół T.Love dostał już od innych artystów sporo urodzinowych prezentów w postaci coverów jego piosenek. Teraz sam gratuluje jubileuszu swoim rówieśnikom.

T.Love coveruje „Polskę” w prezencie dla Kultu
foto: kadr z wideo, Romana Makówka/Antyradio.pl

2017 to jubileuszowy, 35. rok działalności T.Love – zespół powstał w 1982 roku w Częstochowie. Muniek Staszczyk i spółka postanowili świętować urodziny przez cały rok w nietypowy sposób. 

T.Love zaprosił zaprzyjaźnionych polskich artystów do projektu pod hasłem T.Cover. Muzycy z różnych gatunków w ramach muzycznego prezentu dla zespołu przygotowują własny cover jego utworu, zwykle w typowej dla siebie aranżacji, przez co znane piosenki T.Love brzmią nie do poznania. 

Do tej pory w akcji T.Cover wzięli udział między innymi Kasia Nosowska („King”), Dawid Podsiadło („Bóg”), Kamil Bednarek („Stokrotka”) i Łąki Łan (dwie wersje „I Love You”), Acid Drinkers („Nie, nie, nie”) i Mexyk („To wychowanie”), a ostatnio Tekno („Potrzebuję wczoraj”) i raper Sokół („Warszawa”). 

Ale T.Love to nie jedyny wykonawca z rodzimej rockowej czołówki, który w tym roku obchodzi jubileusz. W tym samym 1982 roku zadebiutował Kult. Zespół Muńka postanowił w prezencie dla Kazika Staszewskiego i kolegów wykonać ich sztandarowy utwór, „Polskę”, który jest stałym elementem bisów na każdym Kultowym koncercie. Posłuchajcie, jak wypadł w wydaniu T.Love: 

Kult wciąż działa z wielkim rozmachem – kilkanaście dni temu zakończył tradycyjną Październikową Trasę, a wiosną 2018 ruszy w trasę „unplugged” pod hasłem Kult Akustik. Z kolei T.Love postanowił odpocząć od przemysłu muzycznego. Po zagraniu ostatnich zaplanowanych na 2017 rok trasy grupa zawiesi działalność na czas nieokreślony. 

Maciej Koprowicz
Tagi: T.Love Kult