TOP 10: Najlepsze utwory Skunk Anansie

Joanna Chojnacka
17.01.2019 16:16
TOP 10: Najlepsze utwory Skunk Anansie Fot. Aleksandra Degórska/Antyradio.pl

Przed czterema koncertami Skunk Anansie w Polsce prezentujemy Wam ich 10 najlepszych utworów, jakie możecie znaleźć w serwisie YouTube.

Grupa Skunk Anansie powstała w 1994 roku i zyskała swoją popularność dzięki wyjątkowej wokalistce Skin. Grupa często odwiedza nasz kraj, gdzie ma wielu fanów. Zespół Skunk Anansie zagrał w Polsce między innymi 21 lutego 2017 roku na koncercie w Warszawie czy też rok wcześniej na festiwalu Orange Warsaw. Z okazji 25-lecia na scenie formacja ma w planach wydanie specjalnej koncertówki. Kapela opublikowała ostatnio utwór "25LIVE@25" z nadchodzącego materiału. 

10 nalepszych utworów Skunk Anansie

W 2019 roku zespół Skunk Anansie ponownie pojawi się w Polsce. Muzycy zagrają koncerty w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu. Przed trasą koncertową prezentujemy Wam ich najczęściej odtwarzane utwory na YouTubie, które być może pojawią się na ich polskich występach. 

1. Hedonism

Hedonism (Just Because You Feel Good) został wydany w 1997 i trafił na drugi album grupy "Stoosh". Piosenka okazała się hitem. Zajęła pierwsze miejsce listy przebojów w Islandii oraz drugie w Szwajcarii. Numer jest uważany za jeden z najbardziej znanych singlii w historii zespołu. Wokalistka grupy często wykonuje utwór także na swoich solowych koncertach. 

2. Weak

"Weak" to czwarty singiel zapowiadający debiutancki album grupy "Paranoid & Sunburnt". Utwór na swojej płycie "When We Were the New Boys" umieścił także słynny wokalista Rod Stewart.

3. Squander

Kolejny popularny utwór Skunk Anansie "Squander" pojawił się na koncertówce "An Acoustic Skunk Anansie - (Live in London)". Premierę albumu datuje się na 2013 rok, a płyta dotarła do 16. miejsca najpopularniejszych wydawnictw w Polsce.

4. I Believed In You 

Na piątym albumie grupy "Black Traffic" pojawiła się kolejna pozycja z naszego zestawienia - "I Believed in You". Utwór był pierwszym singlem z płyty i opowiada o ludziach rozczarowanych postawą polityków.

5. Brazen

Utwór "Brazen (Weep)" podobnie jak "Hedonism" pochodzi z albumu "Stoosh". Singiel osiągnął największy sukces w historii zespołu jeśli chodzi o ich rodzinny kraj. Zajął 11. miejsce zestawienia Singles Chart w Wielkiej Brytanii. Teledysk do utworu wyreżyserował Thomas Krygier.

6. Charlie Big Potato 

Pierwszy singiel z "Post Orgasmic Chill" - "Charlie Big Potato" został wydany w 1999 roku. Teledysk do utworu wyreżyserował Giuseppe Capotondi, a wideo opowiada o chłopcu, którego koszmary stały się rzeczywistością. Piosenka została wykorzystana w 2000 roku w filmie "Hollow Man".

7. I Hope You Get To Meet Your Hero

"I Hope You Get to Meet Your Hero" to utwór pochodzący z 2012 roku i piątego albumu Skunk Anansie - "Black Traffic". Płyta sprzedała się w 20 tysięcy kopiach w Europie. 

8. You Saved Me 

W 2010 roku światło dzienne ujrzał czwarty studyjny album Skunk Anansie "Wonderlustre". Od wydania poprzedniej płyty grupy minęło 11 lat. To właśnie na niej pojawił się utwór popularny na YouTubie "You Saved Me".

9. Charity

"Charity" ukazał się na albumie "Paranoid & Sunburnt". Wideo do trzeciego singla, który po raz pierwszy ukazał się w 1995 roku i doczekał się reedycji rok później, wyreżyserował David Mold, a zdjęcia z planu teledysku posłużyły jako okładka do wydawnictwa. 

10. Secretly

Ostatnia z naszych propozycji - utwór "Secretly" pochodzi z 1999 roku i został wykorzystany w filmie "Cruel Intentions" znanym w Polsce jako "Szkoła Uwodzenia".

 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.