TOP 10: Rock i Metal na stacjach dyskietek

Magda Słomka
30.03.2015 10:02
TOP 10: Rock i Metal na stacjach dyskietek Fot. kadr z wideo

Szaleni komputerowcy zsynchronizowali stacje dyskietek tak, by zagrały największe hity zespołów jak Metallica, Rammstein, Nirvana i wiele innych. Posłuchajcie rocka i metalu w wersji komputerowej!                

Świat idzie do przodu, nowe technologie prześcigają siebie nawzajem. Ale co by było, gdyby artyści zdecydowali się tworzyć muzykę bez użycia instrumentów? Z pewnością znaleźliby rozwiązanie w sprzętach elektronicznych.

Dla młodszych czytelników: stacje dyskietek, jak nazwa wskazuje, były czytnikami dyskietek, czyli przenośnej pamięci, jak dzisiejsze USB. Niestety, czasy były ciężkie, a dyskietka miała niewiele pamięci, bo mniej więcej 1,44 MB, czego pewnie nie jesteście sobie nawet w stanie wyobrazić...

Floppy_disk_2009_G1

Taka stacja dyskietek była obiektem kultu i przerażenia, czy gry „Alladyn” czy „Super Mario Bros” aby na pewno zmieściły się na nośniku i będzie można odpalić je na komputerze. (Tak, cała gra na dyskietce o pojemności około 1,44 MB...).

Posłuchajcie ostrych hitów w niecodziennej wersji!

10. „Eye Of the Tiger” - Survivor

Oto nieśmiertelny podkład muzyczny puszczany tuż przed momentem wylania się testosteronu w kosmicznej ilości, czyli najczęściej przed sportowymi rozgrywkami. Teraz brzmi to jeszcze groźniej...

9. „Master Of Puppets” - Metallica

Czy początek tego kawałka zawsze wzbudzał w Was dreszcze, a gitarowe riffy Hammetta rozdzierały Wam mózgi? Pomyślcie sobie, co by było w formie elektronicznej... Nie pomyślcie, posłuchajcie!

8. „In The End” - Linkin Park

To prawdziwy koniec. Koniec ery nu metalu... Te maszyny doskonale poradziły sobie w roli pianina, elektronicznych sampli stworzonych na sprzęcie z najwyższej półki, no i nie chcemy mówić też, że wokalistów... Oceńcie sami!

7. „Bohemian Rhapsody” - Queen

Ciekawe, co powiedziałby na to wszystko Freddie Mercury. Przecież to on właśnie najlepiej pamiętałby złotą erę dyskietek. Posłuchajcie, jak brzmi utwór „Bohemian Rhapsody” zagrany na oldskulowym komputerowym sprzęcie!

6. „Engel” - Rammstein

Można by pokusić się o stwierdzenie, że to surowe brzmienie doskonale pasuje do estetyki zespołu Rammstein. Może trzeba powiedzieć muzykom z Niemiec, że ten rekwizyt na scenie i tak pełnej już dziwactw podczas tras koncertowych kapeli, byłby mile widziany...

5. „Chop Suey” - System of a Down

Jak myślicie, czy dość powolne około dwudziestoletnie sprzęty komputerowe poradzą sobie z szaleńczym tempem tego kawałka? Dobrze, zdradzimy Wam: jak na staruszki, nadążają z prędkością, ale też i czadowością tego numeru!

4. „Smoke On the Water” - Deep Purple

Ta ta tam ta ta tadam! Ten początek zawsze będzie wzbudzać ciarki wśród publiczności kochającej ostrzejsze klimaty. Zobaczcie, jak z z tym numerem poradziło sobie osiem stacji dyskietek!

3. „Welcome to The Jungle” - Guns N' Roses

Drodzy Państwo, oto komputerowa dżungla. Z kabli. Posłuchajcie, jak zaprogramowanym dyskom idzie naśladowanie gitarowych riffów Slasha!

2. „Heart Shaped Box” - Nirvana

Jeśli oryginał tego kawałka zawsze pozostawiał uszczerbek na Waszym poczuciu bezpieczeństwa i baliście się zostać sami w pokoju (już nie mówiąc o tym, co było po zobaczeniu psychodelicznego teledysku), obejrzyjcie ten filmik. Dziwne myśli z tyłu głowy gwarantowane.

1. „The Unforgiven” - Metallica

Nasz faworyt! Posłuchajcie, jak brzmiałby „The Unforgiven”, gdyby zamiast na gitarach i perkusji, powstałby na komputerowych stacjach dyskietek!

Nie uważacie, że to wszystko było trochę przerażające? A mówi się, że to metal jest najbardziej złowieszczą muzyką...

Zanim stwierdzicie, że to profanacja i gardzicie naszym zestawieniem, zastanówcie się, ile pracy musiały włożyć te komputerowe świry w to, by osiągnąć takie efekty.

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.