TOP 10 naprawdę ostrych utworów na Halloween

Aleksandra Degórska
29.10.2015 17:28
TOP 10 naprawdę ostrych utworów na Halloween Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

31 października wręcz trzeba słuchać mroczne, agresywne brzmienia. Sprawdźcie, po jakie kawałki warto sięgnąć w najbardziej nawiedzony dzień w roku!

Upiorny strój gotowy, uśmiechnięte dynie przygotowane, pajęczyny wiszą po kątach, już czuć obecność duchów i innych dziwnych pokrak. Brakuje tylko odpowiedniej oprawy muzycznej. Oto 10 utworów, bez których nie można się obejść w czasie Halloween.

1. King Diamond - „Halloween”

Dla niektórych 31 października jest codziennie. King Diamond przyodziewa kostium każdej nocy i wychwala w niebogłosy Halloween. Ten typ tak ma i świetnie nada się na upiorną imprezę.

Przeczytaj także

2. Marilyn Manson - „This is Halloween”

Mroczna bajka „Miasteczko Halloween” zainspirowała metalowych twórców, którzy wzięli na warsztat utwory z tego filmu i nagrali album „Nightmare Revisited”. Marilyn Manson zaproponował własną interpretację utworu „This is Halloween” idealnie wpisując się w fabułę obrazu. Bójcie się dzieciaki, oto nadchodzi zły wujek Manson.

3. Rob Zombie – „American Witch”

Co to za Halloween bez wiedźm! Kawałek artysty pochodzi z trzeciej płyty „Educated Horses” i dotyczy XVII-wiecznego procesu w Salem. Do utworu powstały dwa klipy - jeden przedstawia kapelę, jak wywija na scenie, druga zaś to animacja stworzona przez Dave'a Hartmana. I właśnie ta rysunkowa wersja, gdzie nagie wiedźmy, trupy, Frankenstein i jeszcze inne okropności są bohaterami rzeźni, w sam raz nada się na Halloween.

Przeczytaj także

4. Ozzy Osbourne - „Bark at the Moon”

Tym razem Ozzy Osbourne występuje w roli szalonego naukowca, który wypija jedną ze swoich mikstur i zamienia się w wilkołaka. Tak włochatego Ozzy'ego jeszcze nie widzieliście! I po co było pić wszystko jak popadnie?

5. Helloween – „Halloween”

To, że Helloween lubi Halloween raczej nie dziwi. Natomiast do odsłuchania w ten mroczny wieczór proponujemy kawałek „Halloween”. Jest pełnia księżyca, upiorny las, facet z dynią na głowie i kobiety warte grzechu. Do tej świty dołączają inni dziwni bohaterowie i tak rozpoczyna się imprezka, wszystko przy muzyce zespołu Helloween. Nic tylko dołączyć do tego podejrzanego towarzystwa i będzie można to uczynić już 28 listopada 2017 roku, gdy Helloween jako „Pumpkins United” z dawnym wokalistą Michaelem Kiske i gitarzystą Kaiem Hansenem pojawi się w Polsce w ramach tournée. Koncert odbędzie w warszawskiej Hali Koło.

Przeczytaj także

6. Korn - „Kidnap the Sandy Claws”

Ach te upiorne dzieciaki. Poruszają się na chodzącej wannie, mają domowe zwierzątka w postaci skorpionów, nie wspominając już o wszelakich ostrych narzędziach. Akompaniuje im za to Korn, który podszedł bardzo aktorsko do tego utworu pochodzącego z wcześniej wspomnianego filmu „Miasteczko Halloween”.

7. Alice Cooper - „He's Back (The Man Behind The Mask)”

Utwór opowiada historię Jasona Vorheesa, bohatera filmów z cyklu „Piątek Trzynastego”, który ukrywa się pod legendarną już maską. Kawałek powstał, by uczcić powrót tej postaci w filmie „Piątek, trzynastego VI: Jason żyje”. Może nie jest to typowy utwór dla twórczości Alice Coopera, ale przynajmniej można się pośmiać z kiczowatego teledysku.

Zobacz także: Top 10: Najstraszniejsze horrory na Halloween 2020. Jakie filmy grozy oglądać w święto duchów?

8. Fastway – „Trick or Treat”

„Trick or Treat” to horror z 1986 roku o wokaliście metalowym, który wstaje z umarłych i zaczyna robić niezłe figle. W obrazie wystąpili m.in. Gene Simmons, Ozzy Osbourne czy Marc Price, zaś za soundtrack odpowiedzialna jest kapela Fastway. Tytułowa kompozycja to obowiązkowa pozycja podczas imprezy Halloween.

9. The Misfits - „Halloween”

Kapela Misfits upodobała sobie straszne historie, horrory i inne mrożące krew w żyłach rzeczy. Ich kawałek „Halloween” to niecałe dwie minuty zwariowanej opowieści o tym jakże wyjątkowym dniu.

10. The Ramones – „Pet Sematary”

Utwór powstał do horroru stworzonego na podstawie książki Stephena Kinga o tym samym tytule. Kapela gra sobie na cmentarzu, gdzie przewija się mnóstwo ludzi. W konsekwencji zespół zostaje pogrzebany żywcem. Za co taka surowa kara? 

Przeczytaj także

A Wy przy jakich utworach lubicie spędzać Halloween?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.