TOP 7: Rock i Metal na ukulele

Magda Słomka
21.03.2015 15:02
TOP 7: Rock i Metal na ukulele Fot. kadr z wideo

Rock i metal na wesoło. Zobaczcie, jak brzmiałyby ostre kawałki, gdyby zostały zagrane na ukulele!

Aloha! Ten niewielki hawajski instrument kojarzy się z beztroskim brzmieniem, które nie ma nic wspólnego z rzeźnią lubowaną przez najtwardszych metalowców. Czy wiedzieliście, że ta niepozorna mała gitara ma jednak w sobie tyle mocy, by udźwignąć Wasze ulubione rockowe i metalowe kawałki? Nie wierzycie? To się zdziwicie!

7. „Eye Of The Tiger” – Survivor 

To chyba najporządniej zagrana wersja tego utworu, jaka istnieje (przynajmniej na ukulele). Jednak stoicki spokój też gwarantuje sukces... Posłychajcie „Eye Of The Tiger” w wykonaniu tych dwóch porządnych młodych mężczyzn w zwariowanych okularkach.

6. „Bohemian Rhapsody” – Queen 

Spodziewaliście się, że usłyszycie kiedyś „Bohemian Rhapsody” w wersji jeszcze bardziej dostojnej, niż była Wam do tej pory znana? Nie ujmując oczywiście Freddiemu Mercury'emu i pozostałym muzykom z zespołu Queen! Po prostu ten utwór zagrany na ukulele wzrusza i sprawia, że jeszcze bardziej tęsknimy za Freddiem-legendą.

Co innego, gdy trzy Australijki łapiące się co chwilę za piersi w samochodzie przerabiają ten utwór na Bohemian Carsody”...

5. „Highway To Hell” – AC/DC 

Wychodzi na to, że za granie na ukulele też można pójść do piekła. Trzeba tylko przyodziać skórę, kask, koszulkę ze świnią oraz spodnie z palemką i hawajskie królestwo ciemności gotowe!

4. „Chop Suey” – System Of A Down 

Wyszło szydło z worka. Ukulele w tym wideo jest równie złowieszcze, co wzok jednego z panów coverujących SOAD (tego w różowej peruce). Oto, jak zajeździć ukulele miłością do metalu!

3, „Smells Like Teen Spirit” – Nirvana

Oto utwór Nirvany w wykonaniu The Ukulele Orchestra of Great Britain. To już brzmi dumnie, taka orkiestra naprawdę istnieje! To nic, że wokalista głosem przypomina bardziej Petera Steele'a niż Kurta Cobaina, a do tego fałszuje... W grunge'u przecież chodziło o brud i chaos. Przynajmniej jest autentycznie!

2. „The Final Countdown” – Europe

Oto ukulele w wersji 2.0, a raczej 3.0. Mieliśmy trzymać sie klasycznej wersji tego instrumentu, ale kto normalny do cholery jest w stanie zagrać utwór Europe na ukulele, kazoo i pianinie, czyli Kazookeyleleano oraz śpiewać równocześnie? Ten człowiek naprawdę ma nierówno pod sufitem, przy okazji będąc geniuszem.

1. „Ace Of Spades” – Motorhead

Panowie z zespołu The Spectators wiedzą co to rock'n'rollowy luz! Gitarki, opasłe brzuchy wypływające na powierzchnię, browar, papierosy dzierżone w otworach gębowych i jest moc! Godny uwagi jest tu także układ choreograficzny wokalisty imitujący balet, twist, irlandzkie hulanki i parę innych...

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.