22.10.2015 10:23

TOP 8 najciekawszych teledysków Dave Matthews Band

Grupa wystąpi w ERGO Arenie już 28 października 2015 roku. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych klipów zespołu.

TOP 8 najciekawszych teledysków Dave Matthews Band
foto: kadr z wideo

Grupa istnieje od 1991 roku i przez ten czas nagrała 8 studyjnych albumów. Ostatni, „Away from the World”, ukazał się w 2012 roku i promowały go single „Mercy” oraz „If Only”. Zespołowi nieobce są również teledyski. Sprawdźcie, czy któryś z Waszych ulubionych klipów znalazł się w naszym TOP 8. 

8. „What Would You Say”

Utwór pochodzi z debiutanckiego album zespołu „Under the Table and Dreaming” wydanego w 1994 roku. Wideo zostało zmontowane z fragmentów koncertów i surrealistycznych animacji. 

7. „Too Much”

Tajemniczy faceci w czerni i panie w wielkich kapeluszach - to właśnie oni, poza muzykami Dave Matthews Band, grają główne role w teledysku. Kawałek promował album Crash”, wydany w 1996 roku. 

6. „Crash Into Me”

Dave Matthews przyznał w jednym z wywiadów, że do napisania tego utworu zainspirowała go jego żona. W 1997 roku kawałek został wykorzystany w amerykańskiej komedii „Nadbagaż”, w której zagrali Alicia Silverstone, Benicio Del Toro i Christopher Walken.

5. „So Much To Say”

Utwór został opublikowany w 1996 roku jako pierwszy numer z albumu „Crash”. Za ten krążek grupa Dave Matthews Band otrzymała w 1997 roku nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy rockowy występ w duecie lub grupie. W teledysku można zobaczyć, jak Dave Matthews śpiewa razem z... Davem Matthewsem.

4. „Ants Marching”

Numer dotyczy ludzi, których całkowicie pochłonęła codziennna monotonia i którzy nie potrafią docenić tego, co naprawdę jest ważne. Dlatego też w teledysku można zobaczyć panoramę miejskiego życia w przyspieszonym tempie.

3. „The Space Between”

Teledysk za który odpowiadał Dave Meyers powstał w scenerii upraw roślin niedaleko Orlando w stanie Floryda. Dodatkowo do video zostały dołożone komputerowo wygenerowane fabryki. Utwór „The Space Between” znalazł się na albumie „Everyday” z 2001 roku.

2. „Satellite”

Utwór został wydany w 1995 roku, a w teledysku wystąpił Johnny Galecki, znany z serialu „Teoria wielkiego podrywu”. Kompozycja we fragmencie „Like a diamond in the sky, how I wonder...” nawiązuje do brzmienia klasycznej kołysanki Twinkle, Twinkle, Little Star”.

1. „Crush”

Utrzymany w czarno-białych barwach teledysk powstał w 1998 roku, zaś sam utwór znalazł się na płycie „Before These Crowded Streets”. Za stworzenie klipu odpowiadał Dean Karr, amerykański reżyser i fotograf, który współpracował m.in. z grupą Danzig, Marilynem Mansonem, Ozzym Osbourne'em, Duran Duran i Iron Maiden. Wideo powstało w klubie nocnym, a utwór został zadedykowany żonie Dave'a Matthewsa, Ashley Harper.

Koncert w ERGO Arenie odbędzie się pod patronatem Antyradio.pl., a wejściówki na to wydarzenie można nabywać za pośrednictwem stron: prestigemjm.com, eBilet.pl, Eventim, Ticketpro oraz w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

Który teledysk Dave Matthews Band jest Waszym ulubionym?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Dave Matthews Band