TOP 8 najciekawszych teledysków Dave Matthews Band

Justyna Kierzkowska
22.10.2015 10:23
TOP 8 najciekawszych teledysków Dave Matthews Band Fot. kadr z wideo

Grupa wystąpi w ERGO Arenie już 28 października 2015 roku. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych klipów zespołu.

Grupa istnieje od 1991 roku i przez ten czas nagrała 8 studyjnych albumów. Ostatni, „Away from the World”, ukazał się w 2012 roku i promowały go single „Mercy” oraz „If Only”. Zespołowi nieobce są również teledyski. Sprawdźcie, czy któryś z Waszych ulubionych klipów znalazł się w naszym TOP 8. 

8. „What Would You Say”

Utwór pochodzi z debiutanckiego album zespołu „Under the Table and Dreaming” wydanego w 1994 roku. Wideo zostało zmontowane z fragmentów koncertów i surrealistycznych animacji. 

7. „Too Much”

Tajemniczy faceci w czerni i panie w wielkich kapeluszach - to właśnie oni, poza muzykami Dave Matthews Band, grają główne role w teledysku. Kawałek promował album Crash”, wydany w 1996 roku. 

6. „Crash Into Me”

Dave Matthews przyznał w jednym z wywiadów, że do napisania tego utworu zainspirowała go jego żona. W 1997 roku kawałek został wykorzystany w amerykańskiej komedii „Nadbagaż”, w której zagrali Alicia Silverstone, Benicio Del Toro i Christopher Walken.

5. „So Much To Say”

Utwór został opublikowany w 1996 roku jako pierwszy numer z albumu „Crash”. Za ten krążek grupa Dave Matthews Band otrzymała w 1997 roku nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy rockowy występ w duecie lub grupie. W teledysku można zobaczyć, jak Dave Matthews śpiewa razem z... Davem Matthewsem.

4. „Ants Marching”

Numer dotyczy ludzi, których całkowicie pochłonęła codziennna monotonia i którzy nie potrafią docenić tego, co naprawdę jest ważne. Dlatego też w teledysku można zobaczyć panoramę miejskiego życia w przyspieszonym tempie.

3. „The Space Between”

Teledysk za który odpowiadał Dave Meyers powstał w scenerii upraw roślin niedaleko Orlando w stanie Floryda. Dodatkowo do video zostały dołożone komputerowo wygenerowane fabryki. Utwór „The Space Between” znalazł się na albumie „Everyday” z 2001 roku.

2. „Satellite”

Utwór został wydany w 1995 roku, a w teledysku wystąpił Johnny Galecki, znany z serialu „Teoria wielkiego podrywu”. Kompozycja we fragmencie „Like a diamond in the sky, how I wonder...” nawiązuje do brzmienia klasycznej kołysanki Twinkle, Twinkle, Little Star”.

1. „Crush”

Utrzymany w czarno-białych barwach teledysk powstał w 1998 roku, zaś sam utwór znalazł się na płycie „Before These Crowded Streets”. Za stworzenie klipu odpowiadał Dean Karr, amerykański reżyser i fotograf, który współpracował m.in. z grupą Danzig, Marilynem Mansonem, Ozzym Osbourne'em, Duran Duran i Iron Maiden. Wideo powstało w klubie nocnym, a utwór został zadedykowany żonie Dave'a Matthewsa, Ashley Harper.

Koncert w ERGO Arenie odbędzie się pod patronatem Antyradio.pl., a wejściówki na to wydarzenie można nabywać za pośrednictwem stron: prestigemjm.com, eBilet.pl, Eventim, Ticketpro oraz w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

Który teledysk Dave Matthews Band jest Waszym ulubionym?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.