TOTO i ich przebój "Africa" z kolejnym rekordem. Tym razem chodzi o Spotify

17.11.2021 13:15
TOTO i ich przebój "Africa" z kolejnym rekordem. Tym razem chodzi o Spotify Fot. Photoshot/REPORTER/East News

"I bless the rains down in Africa!" - refren tego utworu jest w głowach milionów ludzi od całych dekad. Dlatego trudno się dziwić, że Toto pobiło właśnie niezwykły rekord na Spotify.

Toto z kolejnym rekordem na Spotify

Utwór "Africa" Toto stał się internetowym memem i nawet sam klawiszowiec zespołu Steve Porcaro w wywiadzie dla Antyradio.pl wyznał, że nie rozumie, dlaczego piosenka została hitem w XXI wieku. Co rusz pojawiają się kolejne przeróbki "Africa" w wykonaniu chociażby Postmodern Jukebox czy w polskiej wersji. 

Polecamy

Mało tego - namibijski artysta Max Siedentopf postanowił stworzyć instalację na pustyni Namib, która będzie hołdem dla Toto. Twórca podłączył 6 głośników do odtwarzacza mp3, na którym jest tylko piosenka "Africa". Artysta chce, by utwór był odtwarzany przez 55 milionów lat, w czym ma pomóc bateria słoneczna zainstalowana przy głośnikach. 

Popularność tego kawałka jest bardzo pozytywna dla grupy Toto, która nadal może świętować ogromne sukcesy finansowe - dowodem tego może być fakt, że niedawno kawałek "Africa" przekroczył miliard odsłuchów na Spotify. 

Warto zaznaczyć, że łącznie piosenki zespołu zostały odsłuchane 3,3 miliarda razy - co oznacza, że sam hicior "Africa" jest odpowiedzialny za prawie 1/3 odsłuchów na tej platformie. Toto zatem niebezpiecznie zbliża się do miana "one-hit wonderów". 

Polecamy

Oczywiście żartujemy - tak naprawdę to świetna wiadomość dla świata rocka i serdecznie gratulujemy Toto tego sukcesu! To na koniec jeszcze raz - "I BLESS THE RAINS DOWN IN AFRICA!" (swoją drogą niedługo zespół będzie świętował też miliard odsłuchów na YouTubie):

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.