TSA „Proceder” - ukazała się reedycja

Marcin Krzysztof Wodynski
26.05.2015 16:09
TSA „Proceder” - ukazała się reedycja Fot. materiały prasowe

Legendarny polski zespół rockowy ogłosił ponowne nawiązanie współpracy z wytwórnią Metal Mind Productions. Dzięki temu ponownie znajdzie się w sklepach ostatnia płyta kapeli.

Pierwszym efektem tej współpracy jest wznowienie albumu „Proceder”, który był nieosiągalny na rynku od wielu lat. Pierwotnie ukazał się 5 kwietnia 2004 roku. Była to pierwsza płyta zespołu od 12 lat. Znajdowała się wśród najlepiej sprzedających się albumów w tamtym okresie. Następnie na długie lata zniknęła z półek sklepowych.

Reedycja „Procederu” w nowej szacie graficznej znajduje się w sprzedaży od 22 maja 2015 roku. Dodatkowo fanów może ucieszyć fakt, że jesienią płyta pojawi się także w wersji winylowej.

Gitarzysta grupy, Stefan Machel, uważa, że zespół wiele udowodnił tym albumem. 

Proceder to bardzo ważna pozycja w dyskografii TSA. Nikt nie wierzył, że jesteśmy w stanie zaprezentować tak dobre utwory po tylu latach. A jednak to zrobiliśmy i jesteśmy z tej płyty dumni. Reedycja jest dużym krokiem w stronę tego, abyśmy mieli wszystkie płyty TSA w sklepach oraz motywacją do pracy nad nowym materiałem.

Na temat płyty wypowiedział się także perkusista, Marek Kapłon.

Lubię Proceder. To niezwykle ważna pozycja w dyskografii TSA. Nagrany po kilkunastoletniej przerwie jest dowodem, że zespół idzie do przodu i nadal ma coś wartościowego do powiedzenia. I brzmi jak nigdy dotąd.

Nad produkcją czuwał Stefan Machel, a za realizację i miks odpowiedzialny był Marcin Gajko. Album nagrany został w klasycznym składzie: Marek Kapłon - perkusja, Stefan Machel - gitara, Janusz Niekrasz - bas, Andrzej Nowak - gitara, Marek Piekarczyk - śpiew. 

 Lista utworów:  

  1. Spóźnione pytania 
  2. Tratwa Proceder 
  3. Twoja szansa I 
  4. Twoja szansa II 
  5. Matnia 
  6. To nie jest proste
  7. Mój cień omija mnie 
  8. List xx 
  9. Płonę, płonę 
  10. Tak - nie

Możecie przypomnieć sobie teledysk do tytułowego utworu z albumu.

Na następcę płyty „Proceder” fani TSA czekają już 11 lat. Marek Piekarczyk powiedział w wywiadzie dla Antyradia, że część materiału na kolejny album jest gotowa. Nie wiadomo jednak, ile czasu minie, zanim zostanie wydany.

Marcin Krzysztof Wodynski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.