26.05.2015 16:09

TSA „Proceder” - ukazała się reedycja

Legendarny polski zespół rockowy ogłosił ponowne nawiązanie współpracy z wytwórnią Metal Mind Productions. Dzięki temu ponownie znajdzie się w sklepach ostatnia płyta kapeli.

TSA „Proceder” - ukazała się reedycja
foto: materiały prasowe

Pierwszym efektem tej współpracy jest wznowienie albumu „Proceder”, który był nieosiągalny na rynku od wielu lat. Pierwotnie ukazał się 5 kwietnia 2004 roku. Była to pierwsza płyta zespołu od 12 lat. Znajdowała się wśród najlepiej sprzedających się albumów w tamtym okresie. Następnie na długie lata zniknęła z półek sklepowych.

Reedycja „Procederu” w nowej szacie graficznej znajduje się w sprzedaży od 22 maja 2015 roku. Dodatkowo fanów może ucieszyć fakt, że jesienią płyta pojawi się także w wersji winylowej.

Gitarzysta grupy, Stefan Machel, uważa, że zespół wiele udowodnił tym albumem. 

"

Proceder to bardzo ważna pozycja w dyskografii TSA. Nikt nie wierzył, że jesteśmy w stanie zaprezentować tak dobre utwory po tylu latach. A jednak to zrobiliśmy i jesteśmy z tej płyty dumni. Reedycja jest dużym krokiem w stronę tego, abyśmy mieli wszystkie płyty TSA w sklepach oraz motywacją do pracy nad nowym materiałem. "

Na temat płyty wypowiedział się także perkusista, Marek Kapłon.

"

Lubię Proceder. To niezwykle ważna pozycja w dyskografii TSA. Nagrany po kilkunastoletniej przerwie jest dowodem, że zespół idzie do przodu i nadal ma coś wartościowego do powiedzenia. I brzmi jak nigdy dotąd. "

Nad produkcją czuwał Stefan Machel, a za realizację i miks odpowiedzialny był Marcin Gajko. Album nagrany został w klasycznym składzie: Marek Kapłon - perkusja, Stefan Machel - gitara, Janusz Niekrasz - bas, Andrzej Nowak - gitara, Marek Piekarczyk - śpiew. 

 Lista utworów:  

  1. Spóźnione pytania 
  2. Tratwa Proceder 
  3. Twoja szansa I 
  4. Twoja szansa II 
  5. Matnia 
  6. To nie jest proste
  7. Mój cień omija mnie 
  8. List xx 
  9. Płonę, płonę 
  10. Tak - nie

Możecie przypomnieć sobie teledysk do tytułowego utworu z albumu.

Na następcę płyty „Proceder” fani TSA czekają już 11 lat. Marek Piekarczyk powiedział w wywiadzie dla Antyradia, że część materiału na kolejny album jest gotowa. Nie wiadomo jednak, ile czasu minie, zanim zostanie wydany.

Marcin Krzysztof Wodynski
Tagi: TSA Rock News