01.03.2017 09:47

TVP startuje z nowym talent show „Gwiazdy Rocka”

Telewizja Polska przygotowuje nowy program, który może zainteresować fanów rocka. Co wiemy o nowym talent show?

TVP startuje z nowym talent show „Gwiazdy Rocka”
foto: kadr z wideo

A wydawało się, że wszelkiej maści talent show to już dogorywający temat, w którym ciężko o coś nowego. Mimo że regularnie prezentujemy Wam metalowe wybryki w tego typu programach, uczestników wykonujących Led Zeppelin czy dzieci grające np. „Enter Sandman” Metalliki, jak dotąd nie mieliśmy w polskiej telewizji pozycji skierowanej stricte do fanów rocka.

Ktoś jednak najwyraźniej zdał sobie sprawę z rynkowej niszy i zadecydował o produkcji takiego talent show, które ma spore szanse zainteresować miłośników nieco cięższych brzmień. Tym samym już 6 marca 2017 roku na kanale TVP Rozrywka rozpocznie się emisja programu „Gwiazdy Rocka”. Kolejne odcinki będzie można oglądać w każdy poniedziałek o godz. 20.15.

Oto oficjalny zwiastun programu:

Twórcy zapowiadają, że w talent show będzie można usłyszeć prawdziwy, surowy rock'n'roll, a także liczne nawiązania do historii polskiego rocka. Głównym zadaniem programu będzie jednak wyłonienie ośmiu nowych, utalentowanych wokalistów. Czy będzie pośród nich nowy Czesław Niemen albo Grzegorz Ciechowski? Nic nie jest wykluczone, w końcu nawet Jimmy Page zaczynał od takich programów...

Uczestnicy staną przed jury, w skład którego wejdą wokalistka jazzowa Karo Glezer, lider zespołu Łzy Adam Konkol, Krzysztof Ferdyn z grupy Niegrzeczni oraz Przemysław Myszor, gitarzysta i klawiszowiec Myslovitz. Wyłonieni wokaliści będą mieli za zadanie skomponować autorski rockowy szlagier pod okiem ekspertów: producentów i kompozytorów.

Program poprowadzi Wojciech Kaczmarczyk.

Będziecie oglądać „Gwiazdy Rocka”?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News