TVP wyemituje wyjątkowy koncert Jeana-Michela Jarre'a. Kiedy obejrzymy widowisko?

13.04.2022 16:54
Jean-Michel Jarre Fot. materiały prasowe Sony Music

Sylwestrowy koncert Jeana-Michela Jarre'a będziemy mogli obejrzeć ponownie w telewizji już w te Święta.

Jean-Michel Jarre podczas sylwestrowego występu zagrał na żywo ze studia położonego w pobliżu Notre Dame w Paryżu, podczas gdy jego awatar grał w wirtualnej katedrze Notre Dame. Muzyk wówczas wykonał utwory pochodzące z nominowanego do nagrody Grammy albumu "Electronica" oraz klasyki z płyt "Oxygène" oraz "Equinoxe". Teraz będziemy mogli jeszcze raz zobaczyć ten wyjątkowy koncert w TVP. Kiedy odbędzie się emisja?

Polecamy

TVP wyemituje wyjątkowy koncert Jeana-Michela Jarre'a. Kiedy obejrzymy widowisko?

W najbliższy poniedziałek, 18 kwietnia o godzinie 20:15 w TVP2 zostanie wyemitowany spektakularny koncert Jeana-Michel Jarre’a z wirtualnej katedry Notre Dame.

Według wielu krytyków, znany ze swoich epickich i zaawansowanych technologicznie koncertów w kultowych miejscach, Jean-Michel Jarre powinien kontynuować ten trend pomimo czasów pandemii. Artysta zaprojektował specjalną scenę VR, a całe przedsięwzięcie było dostępne w telewizji, radiu, internecie oraz przy użyciu specjalnych okularów i słuchawek VR.

Jean-Michel Jarre tak wypowiedział się na temat wyjątkowego koncertu:

Zabytek światowego dziedzictwa, dobrze znany każdemu, wydawał mi się idealnym punktem orientacyjnym do stworzenia sceny. Katedra Notre-Dame w Paryżu to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów na całym świecie. Wydawało mi się, że jest to idealne miejsce na sylwestrowe zaproszenie do podróżowania w innym świecie i świętowania… nawet, jeśli było to tylko i wyłącznie wirtualne przeżycie. Nie tylko zaprojektowałem koncert w wirtualnej rzeczywistości 3D, ale skonstruowałem cały projekt, aby udostępnić go za pośrednictwem wszystkich możliwych dostępnych mediów, a doświadczenie VR zostało rozszerzone do tradycyjnej transmisji na żywo na platformach społecznościowych, globalnych sieciach telewizyjnych oraz stacjach radiowych. Ktokolwiek chciał, mógł do nas dołączyć.

10 września koncert ukazał się on na winylu oraz zestawie CD i Blu-Ray, gdzie znalazł się bonusowy materiał MasterClass z Jarrem, na którym zdradza tajniki realizacji tak ambitnego spektaklu. Widzowie mają również dostęp do filmu zza kulis, który pokazuje ostatnie godziny poprzedzające ten spektakularny występ. Dodatkowo zestaw zawiera dostęp do nagrania w wersji binauralnej, którą można pobrać w serwisie digitalowym.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.