21.02.2019 16:46

Ta staruszka bębni od prawie 100 lat. Zaczęła grę na perkusji w wieku 7 lat w 1920 roku

Długowieczna Viola Smith zdradziła, że żyje już 107 lat dzięki grze na perkusji i odrobinie dobrego wina do obiadu. 

Viola Smith
foto: Música Creativa/Twitter

Viola Smith urodziła się 1912 roku w Wisconsin i jest znana jako jedna z najstarszych perkusistek na świecie. Współpracowała z orkiestrami, zespołami swingowymi i udzielała się w muzyce popularnej od 1920 do 1975 roku. 

Perkusiści
Perkusiści
Przeczytaj także Top 10: Najlepsi żyjący perkusiści rockowi na świecie [LISTA]

Viola Smith gra na perkusji od prawie 100 lat

Staruszka w wieku 106 lat nadal była aktywna w zespole Forever Young Band: America's Oldest Act of Professional Entertainers, w którym zasiadała za bębnami. Zaczynała swoją przygodę z perkusją niemal 100 lat temu, dlatego jej długa kariera objęła rozwój wielu gatunków muzycznych. Viola Smith grała jazz, pop i rock n' rolla. 

Viola została zauważona w radiowej wersji "Mam Talent" w 1930 roku. Wraz z siostrą założyła dziewczęcą orkiestrę "The Coquettes", z którą grała aż do pierwszych dni wojny.

Po przeprowadzce do Nowego Jorku dołączyła do orkiestry Phila Spitalny'ego, a potem założyła swój własny zespół. W późniejszych latach zauważono ją na Broadwayu, gdzie brała udział w produkcjach kabaretowych. W wieku 100 lat, Smith nadal cieszyła się życiem i udzielała wywiadów. Pytana o sekret długowieczności wymieniała pasję do gry na perkusji, ale nie tylko.

"

Kiedyś leciałam samolotem z pewnym mężczyzną, który sprzedawał alkohol. Powiedział, że ludzie pijacy wino każdego dnia przedłużają sobie życie o trzy lata. Oczywiście nie w nadmiarze! Byłam bardzo szczęśliwa, gdy to usłyszałam. "

Viola znana niegdyś jako "najszybsza perkusistka w Ameryce" nadal łamie schematy, pokonuje bariery i inspiruje ludzi. Kocha perkusję i pomaga tym, którzy dzielą z nią życiową pasję.

Zobacz też: >>Perkusiści są bardziej inteligentni i wytrzymali od innych<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele