Taco Hemingway i schafter rapują o Kulcie i Led Zeppelin w najnowszym kawałku [WIDEO]
07.11.2019 17:00
Taco Hemingway i schafter rapują o Kulcie i Led Zeppelin w najnowszym kawałku [WIDEO] Fot. kadr z wideo

Młodzi polscy raperzy - schafter i Taco Hemingway nagrali kolejny wspólny kawałek. W utworze "bigos" nawiązują do legend rocka.

W wielu utworach polskich raperów mogliśmy przekonać się, że muzykom nie są obce cięższe brzmienia. Już Slums Attack z Rychem Peją nawiązywał do sporu Metalliki i Megadeth w utworze nawiązującym do tytułu jednego z najpopularniejszych magazynów o muzyce rockowej "Rolling Stone". W refrenie kompozycji możemy usłyszeć wers "Jak Megadeth Metallice chcesz dorównać mi w muzyce?". Oprócz tego raper wspominał w utworze także o Zacku de la Rocha czy Rolling Stonesach. Z kolei na albumie "Nowa Stara Szkoła" The Returners w kawałki z Kubą Knapem "Muszę wyjść stąd" pojawia się tytuł płyt pierwszych dwóch albumów Kultu. Refren utworu rozpoczyna się słowami: "Palić nauczył mnie tata Kazika, więc odpalam i myślę czy dorosłem do swych lat".

Taco Hemingway i schafter rapuja o Kulcie i Led Zeppelin

Do Metalliki nawiązywał już także Eldo i HiFi Banda w utworze "Twarze", gdzie raperzy zacytowali utwór "The Memory Remains". Także jeden z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia Taco Hemingway wydał singiel "Metallica 808" z Quebonafie, w którym wykorzystał fragment "The Unforgiven". Tym razem ponowne odniesienia do rocka znajdziemy w kompozycji, którą nagrał w duecie z schafterem.

Przeczytaj także

schafter - Wojciech Laskowski to 16-letni raper, który podbił serca fanów polskiego hip-hopu. 31 października 2018 roku muzyk wydał swój debiutancki minialbum "hors d’oeuvre". Ponad rok później raper opublikował utwór "bigos" nagrany wspólnie z Taco Hemingwayem.

Już w pierwszym wersie piosenki słyszymy jak Hemingway rapuje o tym, że słucha Kultu:

słucham sobie Kultu
jej kupując torbę Selin
iphone robię shuffle, teraz leci Tom & Jerry
czasem w sercu rany kłute, się nie goją do weseli

W kolejnej zwrotce muzycy umieścili nawiązanie do gigantów rocka - Led Zeppelin:

ego spadło tak jak zawieszenie w moich chevy
ego z hukiem w dół, tak jak z łóżka w sęk paneli
przyjdź, jak będziesz trzeźwy, łudzę się jak coś się zmieni
youtube robi shulfe, teraz leci Led Zeppelin

Utworu "bigos" w całości możecie posłuchać poniżej:

Zobacz też: Gitarzysta Slayera krytykuje współczesnych raperów: Wystarczy wydziarać sobie całą mordę i jesteś gwiazdą 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.