Taco dla The New York Times: "Zamieszałem się w politykę. To nie było miłe"

30.10.2020 14:17
Taco dla The New York Times: "Zamieszałem się w politykę. To nie było miłe" Fot. materiały prasowe/Asfalt Records

Taco Hemingway nie udziela wywiadów. Zrobił jednak wyjątek dla The New York Times, a w trakcie rozmowy opowiedział o swoich uczuciach wobec obecnej sytuacji w Polsce.

Taco udzielił pierwszego od 2015 roku wywiadu. Kto przekonał go do rozmowy z The New York Times? Jak sam stwierdził jego rodzice, którzy "nie wybaczyliby mu, gdyby odmówił rozmowy z New York Timesem". W trakcie rozmowy, raper wypowiedział się na temat obecnej sytuacji społeczno-politycznej w Polsce, ale także wyjaśnił, co stało za jego decyzją o nagraniu płyt "Jarmark" i "Europa". 

Taco Hemingway udzielił wywiadu The New York Times

Taco wyjaśnił, że w styczniu 2020 roku poczuł, że jest niemalże zamknięty w błędnym kole pod względem artystycznym. Stąd pojawiła się decyzja o nagraniu albumu opowiadającego o współczesnym życiu w Polsce:

Albo pisałem krążki o imprezowaniu, albo o tym, że mam już dosyć imprezowania i chciałem powrotu do starego życia. Pomyślałem: "Chyba muszę coś zmienić".

Przeczytaj także

Singiel "Polskie tango", który zapowiadał obydwa wydawnictwa, spotkał się z mieszanym przyjęciem jeśli chodzi o przekaz wynikający z tekstu. Artysta wyjaśnił, że nie mógł zignorować tej reakcji, nawet gdyby próbował - była zwyczajnie za duża. Taco zdradził też, że dostawał pogróżki w mediach społecznościowych.

Jak sam twierdzi, utwór był natomiast próbą wyrzucenia z siebie emocji, które nim targały:

Chciałem przez chwilę po prostu z siebie wyrzucić kilka rzeczy. I chciałem też, by zrobili to moi przyjaciele.

Przeczytaj także

Sama rozmowa odbyła się zaledwie dzień po ogłoszeniu decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. legalnej aborcji. Autor tekstu zaznaczył, że pytanie o to wyraźnie zdenerwowało Taco, który jasno stwierdził, że "to straszne" i według niego to "kolejny krok w złą stronę". Zaznaczył też, że jego zdaniem wyrażanie sprzeciwu nie jest postawą antypatriotyczna:

Nie sądzę, żeby zgłaszanie obaw było niepatriotyczne. Pokazywanie błędów i złych decyzji rządzącej partii oraz nadzieja na lepszą przyszłość są patriotyczne. To właśnie zgadzanie się na wszystko i pozwolenie na bycie bitym jest niepatriotyczne.

Raper zaznaczył też, że wie, iż istnieje możliwość, że przez ten wywiad zostanie uznany przez polskie media za "Antypolaka i donosiciela". Cały wywiad/sylwetkę na temat Taco Hemingwaya przeczytacie na stronie The New York Times. Jego dyskografię zamykają wydane w 2020 roku albumy "Jarmark" i "Europa". 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.