04.11.2014 15:13

Tajemniczy projekt Reznora

Lider Nine Inch Nails znów coś kombinuje. W jego przypadku każdy pomysł musi być nietypowy. Tym razem muzyk postanowił zawrzeć muzyczny pakt z firmą Apple...

Tajemniczy projekt Reznora
foto: commons.wikimedia.org

Na początku tego roku firma Beats Music, której dyrektorem kreatywnym jest Reznor, została przejęta przez Apple. Trent jednak nie wydaje się być szczególnie zaniepokojony tą sytuacją.

"

Beats co prawda został kupiony przez Apple, ale zaproponowano mi bezpośredni udział w projektowaniu niektórych produktów. Nie mogę zdradzić szczegółów, jednak czuję, że znajduję się na wyjątkowej pozycji, gdzie moja osoba przyniesie firmie wiele korzyści. To oznacza pewne kompromisy względem tego, ile czasu i siły będę miał na robienie muzyki. Z Apple to bardzo kreatywna praca, która nie ma bezpośredniego związku z tworzeniem muzyki, ale krąży wokół niej. "

Reznor zasugerował, że przedsięwzięcie dotyczy „dostarczania utworów muzycznych".

"

To dla mnie ekscytujące i myślę, że nasza praca może wywrzeć bardzo duży wpływ na rynek. To jest warte wysiłku. Jestem w pełni zaangażowany w ten projekt, który jest niesamowitym, nieznanym wcześniej przeze mnie wyzwaniem. To wszystko o co prosiłem. "

Co z Nine Inch Nails?

Trent zdradził, że pracuje nad nowymi utworami zespołu, którego jest liderem, ale nie widzi już siebie jako kogoś, kto wybierze się w 11-to miesięczną trasę koncertową, z której właśnie dopiero wrócił.

"

Żadna rockowa ekstrawagancja w moim wydaniu nie będzie miała miejsca. Na pewno nie przez najbliższe kilka lat. "

Ostatni album Nine Inch Nails, „Hesitation Marks”, ukazał się we wrześniu 2013 roku po ponad czteroletniej przerwie w graniu grupy. Wszystko przez ogłoszenie dotyczące rozwiązania zespołu, który reaktywował się ku uciesze fanów.

Najnowsze dzieło muzyczne Reznora to soundtrack do „Zaginionej dziewczyny” - filmu wyreżyserowanego przez Davida Finchera, skomponowany z wieloletnim współpracownikiem muzyka – Atticusem Rossem. 

Macie jakieś podejrzenia co do tajemniczego projektu? Może to jakiś nowy psychodeliczno-industrialny serwis streamingowy...

Magda Słomka
Tagi: Rock News Trent Reznor Nine Inch Nails