10.01.2020 16:45

Tak brzmi hit "Toss a Coin to Your Witcher" po rosyjsku [WIDEO]

W sieci pojawiła się kolejna wersja hitu z serialu "Wiedźmin" Netflixa. Tym razem możemy posłuchać "Toss a Coin to Your Witcher" po rosyjsku.

Toss a Coin to Your Witcher
foto: kadr z wideo

"Wiedźmin", który trafił na Netflixa w grudniu 2019 roku był jedną z najbardziej oczekiwanych premier serialowych roku. Fani zarówno książek Andrzeja Sapkowskiego, jak i znanych na całym świecie gier z Geraltem z Rivii z niecierpliwością odliczali dni do momentu, kiedy zobaczą na ekranie swoich ulubionych bohaterów. Poza charakterystycznym "hm" głównej postaci, internet podbiła też piosenka jego towarzysza - Jaskiera.

Toss a Coin to Your Witcher po rosyjsku

Lekko irytujący lecz jakże serdeczny i zabawny bard Jaskier towarzyszy Wiedźminowi w jego przygodach. Jak na muzykanta przystało, bohater często wymyśla i podśpiewuje piosenki. Jedna z nich przypadła widzom szczególnie. W sieci w przeciągu kilku tygodni pojawiło się mnóstwo nowych interpretacji utworu "Toss a Coin to Your Witcher". 

Zobacz też: Fani nie mogą się nacieszyć Geraltem mówiącym "hmm" w "Wiedźminie" 

W internecie możemy posłuchać polskiej wersji melodyjnego utworu, w której refren namawia do potrząsania sakiewką i oddania grosza Wiedźminowi. Własnej interpretacji w postaci "Kotlok Dej Hekserowi" doczekali się tez mieszkańcy Śląska. Przebój tak bardzo się spodobał, że użytkownicy Facebooka stworzyli specjalne wydarzenie "Jaskier na Open'er 2020" z apelem do organizatorów nadmorskiej imprezy o ściągnięcie na nią fikcyjnego muzyka. Tym razem na YouTube trafiła rosyjska wersja hitu.

Twórcami rosyjskiej wersji piosenki Jaskiera jest Filharmonia Omsk z Rosji pod przewodnictwem Valery'ego Podvorny'ego. W nagraniu słyszymy również omski chór, który wykonał niesamowity cover numeru.

Zobacz też: Wokalista Trivium nagrał własną wersję hitu z Wiedźmina "Toss A Coin To Your Witcher"

Tagi: Rock News Wiedźmin