18.02.2019 13:14

Tak brzmią polskie wersje "Shallow", hitu nagrodzonego Grammy i nominowanego do Oscara

W sieci zaczynają pojawiać się polskie interpretacje hitu z filmu "Narodziny Gwiazdy". Lepsze od wykonania Lady Gagi i Bradleya Coopera?

Swallow
foto: kadr z wideo/Małgorzata Kozłowska

"Narodziny Gwiazdy" to jeden z głośniejszych filmów muzycznych ostatniego czasu. Ścieżka dźwiękowa do produkcji zebrała pozytywne opinie krytyków oraz liczne nominacje do prestiżowych nagród. Utwór "Shallow" promujący film, otrzymał już nagrodę Grammy. Twórcy czekają teraz na wielką galę rozdania Oscarów, na której kompozycja również ma szansę na statuetkę.

10 utworów rockowych, których teksty po polsku brzmią absurdalnie
10 utworów rockowych, których teksty po polsku brzmią absurdalnie
Przeczytaj także 10 utworów rockowych, których teksty po polsku brzmią absurdalnie

Tak brzmi "Shallow" Lady Gagi w polskiej wersji

Wraz ze wzrostem popularności filmu oraz soundtracku "A Star Is Born" w sieci zaczęło pojawiać się coraz więcej coverów z płyty. W Polsce własną interpretację w naszym rodzimym języku nagrała między innymi Małgorzata Kozłowska w towarzystwie Kuby Jurzyka i Jakuba Laszuka. Słowa piosenki przetłumaczył Tomek Robaczewski, a polska interpretacja hitu ma na koncie już ponad 400 tysięcy wyświetleń w serwisie YouTube. 

Nieco inną wersję tekstu zaprezentował inny duet - The Dziemians. Wcześniej para publikowała na kanale własne wersje utworu Pawła Domagały "Weź nie pytaj" lub cover Anne-Marie i Eda Sheerana

Na YouTubie nie brakuje także muzycznych parodii. Zupełnie inną odsłonę "Shallow" zaprezentowała formacja Frele. Trójka dziewczyn wykonała cover "Szaloł" w żartobliwej wersji po Śląsku. 

Zobacz też: >>Polak nagrał cover "Sound of Silence" po polsku<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele