26.09.2019 13:10

Tak brzmiałby utwór "American Idiot" Green Day, gdyby nagrał go Blink-182 [WIDEO]

Na YouTubie pojawiło się nagranie, dzięki któremu możemy sprawdzić, jak brzmiałby hit "American Idiot", gdyby napisał go zespól Blink-182. Posłuchajcie!

Green Day
foto: AFP/EAST NEWS

Na portalu YouTube od 2012 roku działa kanał Sugar Pill Case. Jego twórca jest muzykiem, a w wolnych chwilach zajmuje się ponownym montażem istniejących już utworów. Wśród filmów, które opublikował znajdziemy kompilacje riffów, mashupy oraz inne ciekawe składanki zawierające rockowe i metalowe hity.

Green Day "American Idiot" w stylu Blink-182

Ostatni film, który pojawił się na Sugar Pill Case to całkiem nowa wersja utworu "American Idiot" z repertuaru Green Day. Autor kanału postanowił zaprezentować swoim widzom, jak brzmiałby hit w wykonaniu innej kapeli. Twórca wybrał Blink-182, a efekt jego montażu możecie zobaczyć poniżej:

Green Day "Father Of All..."
Green Day "Father Of All..."
Przeczytaj także Polski Marsz Równości w najnowszym teledysku Green Day [WIDEO]

"American Idiot" pochodzi z albumu o tym samym tytule, który Green Day wydał w 2004 roku. Utwór był rzekomym atakiem na prezydenta USA, George'a W. Busha oraz sprzeciwem wobec rosnącemu wpływowi mass mediów na życie ludzi. Kompozycję nominowano do nagrody Grammy między innymi w kategorii Najlepszy teledysk oraz Najlepsza rockowa piosenka.

Zobacz też: Mark Hoppus z Blink-182 nagrał cover The Cars w hołdzie dla zmarłego Rica Ocaseka

Tagi: Rock News Green Day Blink 182