04.01.2019 12:21

Tak wygląda kobieta, której Greta Van Fleet zawdzięcza nazwę zespołu

Nazwa jednej z najpopularniejszych rockowych grup młodego pokolenia pochodzi od nazwiska 87-latki. Zespół Greta Van Fleet pokazał, kto był ich inspiracją.

Greta Van Fleet
foto: shutterstock.com

Greta Van Fleet podbiła serca słuchaczy na całym świecie. Mimo bliźniaczego wręcz podobieństwa do Led Zeppelin, zespół odhacza sukces za sukcesem. Gitarzysta Guns N' Roses, Slash stwierdził wręcz, że muzycy są jedyną nadzieją dla współczesnego rocka. O formacji dobrze wypowiada się nawet sam Robert Plant,który nie ma problemu z kopiowaniem stylu jego grupy. Z kolei czytelnicy brytyjskiego magazynu "Rhythm Magazine" określili mianem najlepszego młodego perkusisty 2018 roku, Danny'ego Wagnera.

Greta Van Fleet na zdjęciu z 87-letnią Gretną Van Fleet

Muzycy zaczerpnęli swoją nazwę od nazwiska starszej kobiety, mieszkanki ich rodzinnej miejscowości. 87-letnia już Gretna Van Fleet pojawiła się na jednym z występów grupy w Fillmore, gdzie formacja zrobiła sobie z nią pamiątkowe zdjęcie.

"

To dla nas ogromny zaszczyt, że Gretna Van Fleet, która była inspiracją dla nazwy naszego skromnego zespołu, uczestniczy w koncercie w Detroit. "

<< Zobacz także: 10 ciekawostek o Greta Van Fleet >>

W rozmowie z Detroit Free Press, Gretna wyznała, że nie zdawała sobie sprawy, że grupa stanie się popularna na całym świecie - podobnie jak jej nazwisko:

"

Nie sądziłam, że ich kariera potrwa tak długo i że będą się trzymać tej zwariowanej nazwy powstałej z mojego imienia i nazwiska. "

Pani Van Fleet przyznała, ze zespół nie do końca trafia w jej gust, jednak gdyby miała wskazać swój ulubiony utwór kapeli, byłby to "Flower Power".

"

To nie jest mój ulubiony gatunek muzyczny, ale chłopcy to wiedzą. Mimo to uważam, że są bardzo utalentowani i wspieram ich. "

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele Greta Van Fleet