Tak wyglądał pierwszy koncert Audioslave od ponad 10 lat

Jakub Gańko
23.01.2017 08:51
Tak wyglądał pierwszy koncert Audioslave od ponad 10 lat Fot. kadr z wideo

Supergrupa Chrisa Cornella i muzyków Rage Against the Machine zagrała razem pierwszy raz od prawie 12 lat. Zobaczcie nagrania z tego występu.

Zgodnie z zapowiedziami, Audioslave wystąpił 20 stycznia 2017 roku w Los Angeles w ramach anty-inauguracyjnego protestu wobec prezydentury Donalda Trumpa. Na razie to jednorazowa reaktywacja projektu, biorąc jednak wcześniejsze słowa Toma Morello i Chrisa Cornella, o ile tylko muzycy zdołają pogodzić swoje terminarze, być może dojdzie do takich pojednań również w przyszłości.

Jak możemy przekonać się z poniższych nagrań, na scenie grupa dogaduje się bez problemów. Audioslave wykonał w Teragram Ballroom trzy przeboje ze swojego debiutanckiego albumu z 2002 roku: „Like a Stone”, „Cochise” oraz „Show Me How to Live”. Jeśli nie wstaliście odpowiednio wcześnie, by oglądać transmisję na Facebooku, mamy dla Was dobrą wiadomość: możecie nadrobić wszystko u nas.

Oto trzy nagrania z występu reaktywowanego Audioslave:

Jak stwierdził ze sceny sam Cornell, 12 lat to sporo czasu - a właśnie tyle czasu trzeba mu było, by powrócić z kolegami z Rage Against the Machine choćby na ten jeden wieczór. Ostatni raz Tom Morello, Tim Commerford i Brad Wilk towarzyszyli mu pod koniec 2005 roku, a już w lutym 2007 projekt stał się wspomnieniem. W międzyczasie pożegnał się z fanami jeszcze tylko swoim trzecim albumem.

Na antytrumpowskim występie wystąpił też obecny projekt wspomnianych instrumentalistów, Prophets of Rage, w którym zamiast Chrisa Cornella towarzyszą im DJ Lord i Chuck D z Public Enemy, a także B-Real z Cypress Hill. Na scenie tego wieczoru pojawili się też zaprzyjaźnieni z muzykami artyści, tacy jak Vic Mensa, Jackson Browne, Jack Black i The Los Angeles Freedom Choir.

Chris Cornell ewidentnie dał się porwać ostatnimi czasy nostalgii. Oprócz powrotu Audioslave, wziął też udział w reaktywacji Temple of the Dog, który w 2016 roku świętował 25 lat od premiery swojej jedynej płyty. Czy tym razem możemy oczekiwać więcej niż tylko chwilowego pojednania? Na razie brak żadnych konkretnych obietnic, ale przekonamy się w najbliższego przyszłości.

Jak oceniacie obecną formę Audioslave?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.