20.05.2020 11:45

Tak wyglądał pierwszy koncert zgodny z zasadą "social-distancing" [WIDEO]

Zobaczcie, jak prawdopodobnie będą wyglądać koncerty w przyszłości...

Koncert w czasach koronawirusa
foto: shutterstock.com

Tęsknicie za koncertami? Minie sporo czasu, zanim wybierzemy się na występ ulubionego artysty. Z powodu pandemii koronawirusa w wielu krajach zakazano imprez masowych do odwołania i na razie nic nie wskazuje, by występy miały wrócić na dobre. W USA jednak wymyślono, jak zorganizować koncert zgodny z zasadą "social-distancing". Chociaż organizatorzy mieli spore problemy, by wydarzenie doszło do skutku, w końcu jednak władze zgodziły się na zorganizowanie imprezy.

Tak wyglądał pierwszy koncert zgodny z zasadą "social-distancing" [WIDEO]

18 maja 2020 w Arkansas wystąpił frontman Bishop Gunn, Travis McCready i był to pierwszy koncert w USA od czasów rozpoczęcia się epidemii w kraju. Sala mieści 1100 osób, ale na występie pojawiło się 229 fanów, którzy siedzieli co 2 metry. U każdego z nich mierzono temperaturę przed wejściem do obiektu, jak również obowiązywał nakaz noszenia masek. Zobaczcie, jak wypadł koncert zgodny z zasadą "social-distancing".

Koncerty
Koncerty
Przeczytaj także W Szwecji dalej odbywają się koncerty i to zgodnie z przepisami. Jak wygląda nowa rzeczywistość?

Tęsknicie za koncertami?

Czy tak w przyszłości będą wyglądać koncerty? Czas pokaże, jak rozwinie się sytuacja i kiedy będziemy mogli normalnie pobawić się na występie ulubionego artysty. Na pewno możemy zapomnieć o pogowaniu i moshpicie...

Zobacz także: Rammstein ogłosił nową datę koncertu w Polsce. Muzycy wystąpią w Warszawie w 2021 roku

Tagi: Rock News