22.06.2016 15:55

„Takie tango” Budki Suflera w metalowej wersji

Tym razem to metalowa orkiestra nastroiła instrumenty, by rozświetlić nocne Buenos Aires.  Posłuchajcie największego szlagieru Romualda Lipko w ostrzejszej wersji.

„Takie tango” Budki Suflera w metalowej wersji
foto: kadr z wideo + materiały prasowe

Nie ma chyba Polaka, który nie znałby oryginalnej wersji tego kawałka. „Takie tango” to największy przebój w czterdziestoletniej karierze Budki Suflera, który wywindował płytę „Nic nie boli, tak jak życie” na sam szczyt i zapewnił jej nakład ponad miliona egzemplarzy. Do dziś pozostaje dzięki temu najlepiej sprzedającą się płytą w historii polskiej fonografii.

„Takie tango” to utwór, który został już zakatowany na śmierć przez wszystkie możliwe media, a także rodzinne imprezy, wesela i inne biesiady. Jeśli uważacie, że Budka Suflera sprzedała się po „Kill 'Em All” (ewentualnie po „Za ostatni grosz”) albo macie już za sobą zbyt dużo niedziel jak „tani film klasy B”, mamy coś, co pozwoli Wam skasować ten kawałek z Waszej pamięci.

Muzycy z kanału Na metalowo nie ustają w swoich staraniach wzmocnienia brzmienia dorobku muzycznego polskiej kultury i tym razem postanowili przerobić właśnie największy hit twórców „Balu wszystkich świętych”. Słowa Andrzeja Mogielnickiego „Chociaż płyną ostre nuty, w żyłach płonie krew” okazały się w tym przypadku prorocze.

Growlowany tekst zyskuje zupełnie nowe oblicze w takim wykonaniu, a sam kawałek wreszcie może się naprawdę podobać, nawet jeśli samo „Takie tango” nie należało wcześniej do utworów, które puszczaliśmy sobie z własnej woli. Pozostaje teraz pilnować, by podmieniać wersje w trakcie kolejnego rodzinnego spotkania, gdy ktoś postanowi uraczyć zebranych tym szlagierem...

Przekonajcie się sami, jak brzmiałoby „Takie tango”, gdyby Krzysztof Cugowski wziął lekcje growlu, a Romuald Lipko zamienił klawiszowe plumkanie na potężne riffowanie. Raczej nie będziecie wobec takiej wersji obojętni jak turyści.

Spodobało się? To sprawdźcie jak YouTuberzy poradzili sobie z nieco innej klasy przebojami krajowej sceny muzycznej: „Bierz co chcesz” Shazzy czy „Jesteś szalona” Boys. Metalowcy nie oszczędzili nawet piosenek dla dzieci, prezentując cięższe wersje wejściówki z „Gumisiów” czy utworu Fasolek. Nie bali się też hip-hopu przerabiając takich klasyków jak Liroya i Kaliber 44, czy z nieco nowszych rzeczy: Gang Albanii.

Jak oceniacie Budkę Suflera w metalowej wersji?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Budka Suflera