12.09.2016 16:16

Taniec łyżwiarza figurowego do utworu Nirvany

Piruety na lodowisku przy akompaniamencie „Smells Like Teen Spirit”? Prezentuje się to całkiem przyzwoicie.

Taniec łyżwiarza figurowego do utworu Nirvany
foto: kadr z wideo

Łyżwiarstwo figurowe często określane jest mianem tańca na lodzie nie bez przyczyny. Zawodnicy nie dość, że muszą zaprezentować program, który reprezentuje wysoki poziom techniczny, to również musi dobrze wyglądać. Nie wystarczy machnąć nóżką i zrobić kilka potrójnych toeloopów, żeby zachwycić publikę czy jury. 

Dlatego też wielu łyżwiarzy przykłada wielką wagę do akompaniamentu czy strojów. Szczególnie podczas programów dowolnych czy pokazów zwycięzców mistrzostw sportsmeni lubią sobie poswawolić wybierając np. numery Michaela Jacksona i udając jego charakterystyczny taniec.

W związku z przypadającą 25. rocznicą ukazania się singla „Smells Like Teen Spirit” wiele osób zaczęło wspominać wszelki covery i dziwne interpretacje tego hitu. Tym też sposobem przypomniano sobie o pewnym zawodniku, który w 1998 roku zatańczył do utworu Nirvany.

Scott Williams w grunge'owych ciuchach z lekkością posuwał się po lodzie przy ostrym akompaniamencie. Sztywne jeansy nie przeszkodziły mu w skomplikowanych sekwencjach kroków zachwycając swoim programem widzów:

W każdej dziedzinie liczy się najbardziej kreatywność. Nic zatem dziwnego, że łyżwiarz postanowił wybrać nietypowy akompaniament, bo niby ile razy można słuchać „Dla Elizy” podczas zawodów łyżwiarskich.

„Smells Like Teen Spirit” to już utwór legenda, który doczekał się niezliczonej liczby przeróżnych coverów. Utwór m.in. wybrzmiał w wykonaniu 1200 muzyków, jak również na koreańskim instrumencie gayageum. Numer można zagrać na kazoo, a nawet na łopacie. Do odważnych świat należy.

Jak oceniacie występ łyżwiarza przy dźwiękach „Smells Like Teen Spirit”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Nirvana