19.06.2016 18:03

Tarja Turunen wystąpiła z Within Temptation na Hellfest 2016

Była wokalistka Nightwish zaśpiewała z grupą na festiwalu Hellfest 2016 we Francji. Zobaczcie nagranie z koncertu!

Tarja Turunen wystąpiła z Within Temptation na Hellfest 2016
foto: kadr z wideo

Tarja pojawiła się na scenie, by zaśpiewać z Within Temptation utwór „Paradise (What About Us?)”. Kawałek pochodzi z EP-ki holenderskiego zespołu o tym samym tytule, wydanej w 2013 roku.

Utwór jest inspirowany słowami byłego dowódcy sił zbrojnych Holandii Petera van Uhma o tym, że „ważne jest, by nie myśleć tylko o sobie czy o nich, ale o nas”.

Posłuchajcie, jak Tarja Turunen wypadła na scenie z Within Temptation.

Gdy kapela poprosiła artystkę, by dopełniła utwór „Paradise (What About Us?)” swoim wokalem w studiu, Tarja poczułą się zaszczycona.

"

To wspaniałe, że o mnie pomyśleli. Naprawdę doceniła to zaproszenie i możliwość współpracy z grupą. "

Wokalistka Within Temptation zdradziła, że dogadała się z Tarją nie tylko twórczo, ale też i prywatnie.

"

Kiedy napisaliśmy pierwszą wersję „Paradise” i usłyszeliśmy epicką moc tego utworu, od razu pomyśleliśmy o Tarji. O tym jak bardzo pasowałby do niego jej klasyczny głos i jak wyjątkowo byłoby, gdybyśmy zaśpiewały razem. Im więcej myśleliśmy o tym dzikim pomyśle, tym bardziej byliśmy podekscytowani! "

Jak widać, znajomość nadal kwitnie...

Jeśli chcielibyście usłyszeć jeden z tych silnych głosów na żywo, wybierzcie się na Przystanek Woodstock, na którym wystąpi między innymi właśnie Tarja Turunen. Tymczasem artystka nie zwalnia tempa jeśli chodzi o własne projekty. „The Brightest Void” pojawił się 3 czerwca 2016, zaś krążek „The Shadow Self” ukaże się 5 sierpnia 2016 roku.

Wokalistki powinny jeszcze coś razem nagrać?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Within Temptation Tarja Turunen