16.07.2018 15:29

Teledysk do „November Rain” Guns N' Roses pobił rekord na YouTube

Jeden z najpopularniejszych klipów Guns N’ Roses może pochwalić się imponującą oglądalnością. Teledysk został również pierwszym wideo nakręconym przed powstaniem YouTube z tak wysoką liczbą wyświetleń.

November Rain
foto: kadr z teledysku do „November Rain”

Muzyka Guns N’ Roses wciąż nie traci na popularności. W 2017 roku po wielu naciskach fanów muzycy zdecydowali się wyruszyć w trasę koncertową, która wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem fanów.

Kolejnym dowodem na to, że muzyka grupy Axla Rose’a się nie starzeje są wyniki oglądalności ich teledysków na YouTube. Okazuje się, że internauci wciąż chętnie sięgają po rockowe klasyki. Największą popularnością cieszy się klip do utworu „November Rain”, który odnotował niedawno miliard wyświetleń. Jest to pierwsze muzyczne wideo powstałe przed 2000 rokiem, któremu udało się osiągnąć taką liczbę odsłon.

„November Rain” bije rekordy popularności na YouTube

Według magazynu Forbes w 2017 roku dziennie klip był wyświetlany ponad 566 tysięcy razy. Utwór wydano w 1992 roku na albumie „Use Your Illusion I”. Klip został wyreżyserowany przez Andy’ego Morahana, a jego budżet wyniósł 1,5 miliona dolarów, co wciąż czyni go jednym z najdroższych teledysków w historii muzyki.

November Rain

Wideo opowiada historię ślubu Axla Rose z jego ówczesną dziewczyną, modelką Stephanie Seymour, która w teledysku niedługo po ślubie umiera. Akcja rozgrywa się najpierw podczas ceremonii w pustynnej kapliczce, by potem przenieść się na uroczystości pogrzebowe Seymour. W klipie możemy również oglądać występ zespołu w towarzystwie orkiestry symfonicznej, który miał miejsce w specjalnie wynajętym do tego teatrze w Los Angeles.

November Rain

Najbardziej rozpoznawalnym momentem teledysku wciąż pozostaje jednak słynna gitarowa solówka Slasha, zagrana przez muzyka samotnie stojącego na środku pustyni. Ujęcia do tej sceny zostały zarejestrowane za pomocą helikopterów.

November Rain

Guns N’ Roses w trasie koncertowej

Guns N’ Roses znajdują są obecnie w trakcie światowej trasy koncertowej „Not In This Lifetime… Tour”, która obejmuje również szereg koncertów na terenie Europy. W ramach tournee grupa 9 lipca 2018 roku wystąpiła na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Relację z występu Axla Rosa, Slasha i Duffa McKagana znajdziecie na Antyradio.pl.

Olga Konarzycka
Tagi: Newsy Slash Guns N Roses Axl Rose