13.06.2017 13:14

Teledysk, w którym Chris Cornell zawisnął na szubienicy usunięto z YouTube'a

W „Nearly Forgot My Broken Heart” muzyk zagrał więźnia, na którego czekał stryczek. To właśnie wideo nie odnajdziemy już na oficjalnym kanale wokalisty na YouTubie.

Teledysk, w którym Chris Cornell zawisnął na szubienicy usunięto z YouTube'a
foto: kadr z wideo

„Higher Truth” z 2015 roku to ostatnia solowa płyta Chrisa Cornella. Singlem promującym to wydawnictwo jest „Nearly Forgot My Broken Heart”, do którego powstał klip osadzony w świecie Dzikiego Zachodu i w teledysku pojawił się m.in. Eric Roberts.

Chris Cornell wcielił się w więźnia, który czekał na karę śmierci. Muzyk zawisł na szubienicy, jednak podstęp doprowadził do tego, że przeżył, chociaż został zmuszony do ślubu. Teledysk został obecnie usunięty z oficjalnego kanału YouTube. Wszystko wskazuje na to, że jest to spowodowane śmiercią Chrisa Cornella - muzyk popełnił samobójstwo poprzez powieszenie w hotelowym pokoju w Detroit. 

Oczywiście w odmętach YouTube'a można odnaleźć teledysk do „Nearly Forgot My Broken Heart”, bo ktoś go po prostu udostępnił na swoim kanale. Jednak klip nabrał zupełnie innego znaczenia w momencie, gdy wiemy już jak odszedł wokalista...

Badania toksykologiczne wykazały, że Chris Cornell w chwili śmierci miał w organizmie wiele substancji, które występują w lekach na receptę. Żona muzyka wyznała, że mógł on zażyć za dużą dawkę leku Ativan stosowanego w walce z uzależnieniem. W dużej ilości może powodować myśli samobójcze. Fakt ten skomentował Billy Sheehan, który obwinia koncerny farmaceutyczne za produkowanie takich groźnych leków.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Chris Cornell