01.12.2014 15:28

Telenowela ze Scottem Stappem w roli głównej

Nie śledziliście historii wokalisty Creed na bieżąco? Streszczamy dotychczasowe odcinki tej amerykańskiej opery mydlanej! Zwariował czy nie?

Telenowela ze Scottem Stappem w roli głównej
foto: domena publiczna

Prolog. Rozłam Creed

Ostatni album Creed, „Full Circle” pochodzi z października 2009 roku. W pierwszej połowie 2012 roku zespół dał jeszcze kilka koncertów, a potem… cisza. Gitarzysta Mark Tremonti, basista Brian Marshall oraz perkusista Scott Phillips nie bardzo mieli ochotę na dalszą współpracę z wokalistą i poświęcili się innemu projektowi.

"

Nie rozmawialiśmy ze Scottem od zakończenia ostatniej trasy lata temu. Flip, Brian i ja nie rozmawiamy o nowej płycie Creed, jesteśmy zadowoleni z Alter Bridge. "

W zeszłym roku Scott Stapp wydał solowy album „Proof of Life”, ale wielkiego sukcesu nie odniósł.

Odcinek 1. Powolna droga w dół

Nikt chyba nie spodziewał się, że u Scotta jest aż tak źle. Aż do 26 listopada 2014 roku. Tego dnia na stronie Creed na Facebooku zamieścił ponad 15-minutowe wideo.

Nie musicie tego oglądać, oto jego najważniejsze tezy:

  • – Jest brutalnie atakowany i oczerniany.
  • – Nie bierze narkotyków, robi testy krwi co tydzień.
  • – Agencje federalne zablokowały mu konto bankowe, a bank nie chciał mu dać nawet 5 dolarów na jedzenie.
  • – Przez 2 dni nie miał, co jeść i wylądował na pogotowiu.
  • – Był bezdomny i mieszkał w samochodzie (ale teraz już mieszka w Holliday Inn).
  • – Oprócz tego, że konto miał zablokowane, ktoś zmienił hasła do niego i ukradł mu wszystkie pieniądze z konta.
  • – Wierzy, że Bóg ma w tym wszystkim jakiś cel.
  • – Wybacza wszystkim i modli się za nich.

Odcinek 2. Starzy koledzy na pomoc

Mark Tremonti może Scotta nie lubić, ale serce ma dobre i przejął się losem wokalisty.

"

Wiem, że wszyscy martwią się o Scotta, ja też. Próbowałem się z nim skontaktować, ale bez powodzenia. Będę dalej próbować. "

Skomentował też sposób poinformowania o trudnej sytuacji. Jego zdaniem lepiej nie dzielić się życiem prywatnym w mediach społecznościowych. Pierwszy film szybko zniknął z profilu Creed.

Kontakt udało się nawiązać basiście.

brian-marshall-fb
"

Wydaje się, że u niego ok... Dałem mu znać, że wszyscy się martwimy i jeśli potrzebowałby trzeźwego przyjaciela, by pogadać, to jestem do dyspozycji. "

Odcinek 3. Żona chce rozwodu

Szybko okazało się, że oświadczenie Stappa miało związek z wystąpieniem przez jego żonę o rozwód. Scott podobno nie stroni od metaamfetaminy i sterydów, a przy okazji katuje ją paranoidalnymi wiadomościami. Oto niektóre z SMS-ów do Jaclyn:

"

Bóg cię stworzył i teraz Bóg zakończy twoje życie.

Floryda nie jest bezpieczna. Broń biologiczna jest w drodze.

Nie mam wątpliwości, że za Anonimowymi Alkoholikami stoi CIA. "

Odcinek 4. Dwa kolejne filmowe wyzwania

Dokumenty rozwodowe musiały go bardzo wkurzyć. Po pierwszym wideo Stapp nie zaprzestał publicznego prania brudów. W sieci zamieścił jeszcze dwa filmiki, które zostały skasowane równie szybko co pierwszy. Poniżej znajdziecie ich kopie. Trochę krócej, ale znów tylko dla ludzi cierpliwych.

Scott Stapp idzie na policję, by poprosić o pomoc.

I zwraca się do swoich dzieci.

Od pierwszego odcinka w zasadzie nic nowego.

Odcinek 5. A jednak choroba psychiczna?

Rozwód w drodze, ale Jaclyn i tak martwi się o artystę. W ostatnich dniach złożyła wniosek do sądu o skierowanie go na przymusową, 60-dniową obserwację psychologiczną. Przy okazji tego wyszły na jaw nowe fakty…

Kilka tygodni temu muzyk spędził szpitalu psychiatrycznym 3 dni. Został tam skierowany po tym, jak groził, że zabije siebie i swojego opiekuna z AA. Aktualny wniosek czeka na rozpatrzenie.

Odcinek 6. Zbawcza moc twórczości

Stapp tymczasem postanowił poprawić swoją sytuację sam i to w dość nietypowy sposób. W pierwszym wideo zapewniał, że nie chce odgrywać ofiary i nie prosi nikogo o pieniądze. Szybko zmienił zdanie. Na portalu crowdfundingowym fundly.com gromadzi środki na nową solową płytę i debiutancką powieść. Ludzie mu zaufają? Potrzebuje aż 480 tys. dolarów! A nuż, taka właśnie będzie cena jego powrotu do normalnego życia...

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Creed Scott Stapp