Telewizja uśmierciła gwiazdę rocka. Zanim "przywróciła" wokalistę do życia, minęło pół godziny

24.11.2020 12:57
Mężczyzna gra na gitarze akustycznej Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Australijska telewizja uśmierciła Boba Dylana. Do pomyłki doszło w programie śniadaniowym nadawanym na żywo, a stacja przeprosiła za wpadkę.

Podczas programu "Australia's Today" nadawanym na żywo ze studia podano, że nie żyje Bob Dylan. Stacja zorientowała się, że popełniła gafę i przeprosiła za wpadkę. Legenda rocka została "uśmiercona" na około pół godziny.

Telewizja "uśmierciła" Boba Dylana na pół godziny

Pomyłki zdarzają się każdemu. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie popełnił żadnego błędu. O wpadki najłatwiej, kiedy musimy wykonać czynność pod presją czasu, jesteśmy zmęczeni lub rozkojarzeni. Dlatego najczęstszym źródłem gaf bywają programy na żywo.

Zobacz także

Tak było również w tym przypadku. Poranny program "Australia's Today" wyemitował materiał na temat Boba Dylana. Chodziło w nim o sprzedaż dokumentów artysty, które na aukcji osiągnęły wartość niemal 500 tysięcy dolarów. Jednak nie ceny pamiątek dotyczyła pomyłka.

"ŚP. Bob Dylan". Wpadka australijskiej telewizji

Gafę zaliczyła osoba odpowiedzialna za tzw. "paski", które w telewizji streszczają hasłowo to, co można zobaczyć w bardziej rozbudowanych i szczegółowych materiałach wideo. Niefortunny pasek o rockowej legendzie brzmiał:

Dokumenty śp. piosenkarza sprzedane za 495 tysięcy dolarów.

Oczywiście Bob Dylan nadal żyje i ma się całkiem nieźle, co ogłosił na antenie prowadzący program Richard "Dickie" Wilkins. Jak czytamy na independent.co.uk, mężczyzna przeprosił za wpadkę wszystkich widzów i zapewnił, że stacja wprowadzi odpowiednie korekty związane z pomyłką.

Około pół godziny wyświetliliśmy nieprawdziwą informację o Bobie Dylanie. Przepraszamy za nieporozumienie.

Wśród przedmiotów zlicytowanych w Bostonie za niebagatelną sumę znalazły się między innymi transkrypcje rozmów Dylana i bluesmana Tony'ego Glovera, z którym łączyła go wieloletnia przyjaźń. Rozmowy zostały przeprowadzone w 1971 roku.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.