Ten cover „Knockin' on Heaven's Door” zachwycił jury w amerykańskim talent show

Aleksandra Degórska
28.03.2018 14:31
Ten cover „Knockin' on Heaven's Door” zachwycił jury w amerykańskim talent show Fot. kadr z wideo

Ciekawe, co na taki cover powiedziałby Bob Dylan. Zobaczcie, jak wokaliści zinterpretowali znany utwór.

Pytając pierwszą lepszą osobę o autora utworu „Knockin' on Heaven's Door” odpowiedzi mogą być naprawdę różne. Utwór stworzył Bob Dylan i pojawił się w 1973 roku na ścieżce dźwiękowej do filmu „Pat Garrett and Billy the Kid”.

Wśród artystów, którzy nagrali covery tej popularnej piosenki są m.in. Eric Clapton, Bon Jovi, Mark Knopfler czy Guns N’ Roses. Nie wiadomo, która wersja jest najpopularniejsza, ale „Knockin' on Heaven's Door” jest jednym z najczęściej przerabianych utworów.

Tym razem w amerykańskim The Voice uczestnicy talent show zdecydowali się wykonać właśnie ten klasyk i pokazali, że chociaż piosenka była przerabiana już na milion sposobów, to nadal można dodać dużo świeżości do tego utworu.

Bob Dylan w wykonaniu Polaków

Ostatnio swoją interpretację numeru „Like a Rolling Stone” zaprezentowała Julia Marcell, która stworzyła cover na potrzeby kampanii realizowanej przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016. Bob Dylan, który zdobył literacką nagrodę Nobla, jest inspiracją dla wielu muzyków, czego przykładem jest wydawnictwo „dylan.pl”. Na płycie pojawił się m.in. Muniek Staszczyk, który nagrał na potrzeby albumu „Czasy nadchodzą nowe”.

Po twórczość Boba Dylana sięgnął również Krzysztof Krawczyk. Wokalista wydał 10 listopada 2017 roku album „Wiecznie młody. Piosenki Boba Dylana”, na którym znalazły się właśnie kompozycje Dylana po polsku.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.