16.05.2018 12:44

Ten teledysk zmrozi krew w żyłach wszystkich kolekcjonerów winyli

Jeśli jesteście fanatykami winyli i pół mieszkania macie zawalone czarnymi płytami, to lepiej tego nie oglądajcie…

Ten teledysk zmrozi krew w żyłach wszystkich kolekcjonerów winyli
foto: kadr z wideo

Jeśli dwoje fanów muzyki zawiera związek, a następnie postanawia zamieszkać razem, często kończy się to również połączeniem kolekcji płyt. Ma to wiele plusów, bo w takiej sytuacji pary uzupełniają się również muzycznie. Gorzej, gdy dojdzie do rozpadu związku i coś trzeba zrobić z bezcenną dla obojga skarbnicą płyt.

Nie wszyscy są tak wyrozumiali i ugodowi jak Grzegorz Ciechowski, który śpiewał: „A więc stało się i odchodzisz, tu są twoje książki i płyty”. Rozstanie dwojga muzycznych nerdów może skutkować prawdziwą wojną o albumy. A jeśli odbyło się w wyjątkowo nieprzyjaznej atmosferze, strony mogą posunąć się nawet do skrajnych rozwiązań.

Piosenka „Records” zespołu The Nude Party opowiada historię rozstania fanatyka muzyki z dziewczyną. Bohater stwierdza bez ogródek: „Nie potrzebuję twojej miłości, potrzebuję tylko płyt”. Niejako część dalszą historii oglądamy w nakręconym do piosenki teledysku. Dziewczyna postanawia okrutnie zemścić się na swoim byłym – nagrywa na wideo malowniczą destrukcję całej jego kolekcji płyt winylowych, a następnie wysyła mu kasetę VHS z uwiecznionym na niej zbrodniczym aktem. Zobaczcie sami, o ile tylko nie macie do analogów zbyt emocjonalnego stosunku:

The Nude Party

The Nude Party to zespół z Boone w Karolinie Północnej w USA. Tworzy inspirowaną rockiem lat 60. muzykę, którą sam określa jako „rock’n’roll boner pop”. Utwór „Records”, wyraźnie nawiązujący do The Rolling Stones pochodzi z debiutanckiego albumu zespołu, „The Nude Party”, który ukaże się 6 lipca 2018.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele