16.10.2018 11:34

Ten zespół twierdzi, że stworzył metalcore! Co na to fani gatunku?

Frontman kalifornijskiej grupy odważył się stwierdzić, że to właśnie jego zespół jest pierwszą metalcore'ową kapelą. Czy rzeczywiście tak jest?

Metalcore
foto: fotolia.com

Metalcore ma wiele wspólnego z crossover thrash i, jak sama nazwa wskazuje, łączy hardcore z metalem. Przy wszelkich zjawiskach muzycznych ciężko jednoznacznie określić, kto zapoczątkował dany styl. Za pierwsze zespoły grające muzykę przypominającą metalcore uważa się Wehrmacht czy D.R.I., natomiast na początku XXI wieku styl ten spopularyzował chociażby Killswitch Engage, który wskoczył na listę Billboardu.

W 1988 roku w Kalifornii powstał zespół Atreyu. W wywiadzie dla Rock Sound frontman kapeli, Alex Varkatzas, wypowiedział się na temat stylu muzycznego jego grupy. Muzyk wyznał, że tak naprawdę ciężko dać jednoznaczną odpowiedź:

"

Nie wiem, czy pasujemy do jakiegoś środowiska i nie jestem pewien, żeby środowiska wiedziały, gdzie pasujemy. Myślę, że to właśnie nas określa. Może brzmi to trochę pyszałkowato, ale jestem wokalistą w kapeli. Myślę, że nie pasujemy do żadnego gatunku, ciężko nas zaszufladkować. Gdy zaczynaliśmy, było trochę łatwiej, graliśmy metallic hardcore z wokalem. Wówczas nie było takich zespołów. "

Czy grupa Atreyu wymyśliła metalcore?

Wokalista posunął się nawet do stwierdzenia, że to właśnie Atreyu był pierwszy zespołem grającym metalcore:

"

Ludzie są zdezorientowali i mówią, że jesteśmy metalcore'ową kapelą, ale to my wymyśliliśmy metalcore. Może to brzmi zarozumiale, ale mam to gdzieś. Wyprzedziliśmy Poison The Well, Killswitch Engage, wszystkie te kapele. Zajmowałem się tym od 12 roku życia. "

Czy w ten sposób muzyk chce wypromować nowy album Atreyu „In Our Wake?” Jeśli tak, to gratulujemy pomysłu.

Czy grupa Atreyu stworzyła metalcore?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News