01.10.2018 11:56

Tenacious D opublikował 1. odcinek bardzo brzydkiego animowanego serialu. Posłuchaj utworu „Hope”

Posłuchajcie, jak prezentuje się nowy utwór „Hope” od grupy Tenacious D.

Tenacious D opublikował 1. odcinek bardzo brzydkiego animowanego serialu. Posłuchaj utworu „Hope”
foto: kadr z wideo

Tenacious D powrócił i to na dobre. Duet Jack Black-Kyle Gass dotychczas ostatnią płytę „Rize Of The Fenix” wydał w 2012 roku i kazał swoim fanom długo czekać na kolejne wydawnictwo. Zespół ogłosił we wrześniu 2018 trasę koncertową, jak również nowy album, który ma się ukazać się 2 listopada 2018 roku.

Tenacious D z nowym utworem „Hope”

Panowie jednak nie byliby sobą, gdyby po prostu udostępniali kolejne single przed premierą albumu. Tenacious D postanowił publikować kolejno odcinki animowanej serii „Post-Apocalypto”, w której to będą pojawiać się nowe utwory duetu.

Tenacious D pokazał zatem pierwszy odcinek, w którym historia zaczyna się od tego, że panowie muszą jakoś uzbierać pieniądze na zapłacenie czynszu, jednak w wyniku dziwnych okoliczności trafiają do postapokaliptycznego świata.

W nagraniu pojawiła się czołówka do serialu oraz nowy numer „Hope” (od 5:20 minuty nagrania). Oczywiście Jack Black i Kyle Gass podkładali głos pod wszystkie postacie w serialu, a na perkusji zagrał ich dobry kolega Dave Grohl. 

„Tenacious D: Kostka przeznaczenia” – sequel

W 2006 roku muzycy z Tenacious D zdobyli sporą popularność dzięki „Kostce przeznaczenia” („Tenacious D: The Pick Of Destiny”). Jack Black zapowiedział, że już niedługo doczekamy się drugiej części kultowego dla fanów rocka filmu. W obrazie o przygodach muzyków-nieudaczników gościnnie wystąpiło kilka gwiazd rocka, między innymi Dave Grohl, Ronnie James Dio i Meat Loaf.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Tenacious D