Tenacious D zapowiedział album „Post Apocalypto” z udziałem Dave’a Grohla i własny serial animowany

Maciej Koprowicz
05.09.2018 11:56
Tenacious D zapowiedział album „Post Apocalypto” z udziałem Dave’a Grohla i własny serial animowany Fot. kadr z wideo

Lider Foo Fighters znów połączy siły z najsłynniejszymi metalowymi śmieszkami świata.

Duet Tenacious D powraca z kolejnym ambitnym projektem. Aktorzy-rockmani Jack Black i Kyle Gass nie tylko wydadzą nową muzykę, ale także przedstawią swoją kolejną filmową produkcję.

28 września 2018 premierę będzie miał serial animowany zatytułowany „Post Apocalypto”. Opowie oczywiście o nowych przygodach Blacka i Gassa, tym razem w postapokaliptycznym świecie zniszczonym przez bombę atomową. Przyjaciele przeżyli kataklizm, ponieważ schronili się w lodówce (kłania się „Indiana Jones i królestwo kryształowej czaszki”).

Serial liczyć będzie 6 odcinków i będzie można go oglądać na YouTube. W każdym epizodzie pojawią się nowe piosenki Tenacious D. Jak przystało na rockowych komików, zespół z przymrużeniem oka potraktował konwencję serialu animowanego, stawiając na z premedytacją prymitywną animację. Autorem wszystkich rysunków jest sam Jack Black. Zobaczcie teaser produkcji:

Tenacious D – nowy album. Kiedy premiera?

Utwory, które usłyszymy w serialu złożą się na nowy album Tenacious D, także zatytułowany „Post Apocalypto”. Płyta ukaże się 2 listopada 2018. W nagraniach jako perkusista wziął udział Dave Grohl, lider Foo Fighters i były członek Nirvany. To nie pierwsza jego współpraca z Blackiem i Gassem – Dave wystąpił w słynnym filmie Tenacious D, „Kostka przeznaczenia” jako diabeł, a na ścieżce dźwiękowej zagrał na perkusji i zaśpiewał utwór „Belzeboss”.

Tenacious D „Post-Apocalypto” – tracklista: 

 1. „POST-APOCALYPTO THEME”
 2. „desolation”
 3. „HOPE”
 4. „cave women”
 5. „MAKING LOVE”
 6. „scientists”
 7. „TAKE US INTO SPACE”
 8. „i’ve got to go”
 9. „FUCK YO-YO MA”
 10. „reunion/not so fast”
 11. „DADDY DING DONG”
 12. „chainsaw bazooka machine gun”
 13. „ROBOT”
 14. „marCH”
 15. „turd whistle”
 16. „COLORS”
 17. „who’s your daddy?”
 18. „JB JR RAP”
 19. „WOMAN TIME”
 20. „SAVE THE WORLD”
 21. „POST-APOCALYPTO THEME (REPRISE)”

„Kostka przeznaczenia” – sequel

W maju 2018 Jack Black podczas koncertu w Atlancie zapowiedział, że w 2018 pojawi się sequel kultowej komedii muzycznej „Tenacious D: Kostka przeznaczenia” (Tenacious D: The Pick Of Destiny”) z 2006 roku. Wygląda na to, że zespół odłożył plan nakręcenia filmu aktorskiego na później.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.