29.06.2018 15:00

Teraz do Instagram Stories będziesz mógł dodać muzykę

Facebook dogadał się z wytwórniami i użytkownicy będą mogli do swoich relacji dodawać znane i popularne utwory.

Instagram Stories
foto: shutterstock.com

Kto nie ma Instagrama, ten nie istnieje. Szczególnie młode pokolenie pokochało tę aplikację, dzięki której można podzielić się z innymi swoimi foteczkami. Właścicielem aplikacji jest Facebook, który ściągnął pomysł od aplikacji Snapchat na opcję My Story, która pozwalała się dzielić zdjęciami i wideo, przy czym materiały te po pewnym czasie znikały bezpowrotnie.

Na Instagramie pojawiła się opcja Insta Stories, która działa na podobnej zasadzie - wrzucamy tam fotkę z kotem i zdjęcie po 24 godzinach przestanie być dostępne. Na zdjęcia oraz materiały wideo możemy nałożyć filtry, napisy czy naklejki, a teraz Facebook postanowił dorzucić kolejną opcję.

Na Instagram Stories dodasz teraz muzykę

Użytkownicy mogą dodać do swoich relacji muzykę. Facebook nawiązał współpracę z największymi wytwórniami i teraz będziemy mogli do swojego zdjęcia dodać muzykę np. Guns N' Roses. Opcja ma wkrótce pojawić się u wszystkich użytkowników Instagrama.

Możliwe, że Facebook zainspirował się muzyczną aplikacją Musical.ly, dzięki której można stworzyć ciekawe wideo z dobraną muzyką w tle.

Nowe funkcje Instagrama

Na Instagramie pojawi się możliwość wykrywania słuchanej muzyki. Ma ona działać podobnie do popularnego programu Shazam. Co więcej w aplikacji ma się pojawić specjalny tryb ostrości ułatwiający tworzenie portretów.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News