Tesco sprzedaje nową płytę Iron Maiden na winylu

Robert Skowronski
04.09.2015 14:58
Tesco sprzedaje nową płytę Iron Maiden na winylu Fot. materiały prasowe + dyskontowy grafik

Co prawda nie w Polsce, a w Wielkiej Brytanii. W 55 sklepach sieci można zdobyć płytę „The Book of Souls” zespołu Iron Maiden i to na potrójnym winylu.

A czym można zaingaurować wprowadzenie z datą 4 września 2015 roku do swojej oferty winyli, jeżeli nie wystawieniem na półki oczekiwanej od pięciu lat nowej płyty Iron Maiden? Wydanie na trzech winylach kosztuje 24 funty, zaś wersja na CD 9 funtów. Jak to w hipermarketach bywa można liczyć na różne promocje. Kupując „The Book of Souls” dostajemy zniżkę na nabycie piwa Trooper za 1 funta, zamiast 1,99.

Michael Mulligan, przedstawiciel Tesco, mówi, że sieć już jakiś czas temu zaczęła poszerzać swoją ofertę:

W zeszłym roku rozpoczęliśmy sprzedaż odtwarzaczy winyli, więc logicznym krokiem było wprowadzenie samych płyt. Nie mogło być lepszego sposobu na to niż współpraca z jednym z najbardziej ikonicznych zespołów w historii muzyki przy wprowadzeniu do sprzedaży ich z niecierpliwością wyczekiwanej płyty. Jeżeli ten proces zakończy się sukcesem to rozważymy wprowadzenie kolejnych winyli do naszej oferty jeszcze przed końcem tego roku.

Współmanager Iron Maiden, Dave Shack, uważa, że to duży zaszczyt wejść we współpracę z jednym z największych supermarketów na Wyspach:

Wkładamy mnóstwo energii w każdy format nowego wydawnictwa, ale to właśnie winyl musi być tym najbardziej imponującym. Tesco stworzyło nam możliwość zaprezentowania go fanom.

Skąd w Tesco winyle?

Decyzja ze strony sieci została podyktowana tym, że na Wyspach w ostatnich latach znacząco wzrosła sprzedaż płyt winylowych. W 2014 roku zanotowano skok o 50% w stosunku do ubiegłych lat, co przekłada się na ok. 1,3 mln sprzedanych czarnych krążków. Jeszcze w 2007 roku znajdywały one ok. 205 tysięcy nabywców.

W Wielkiej Brytanii spada za to sprzedaż płyt CD (o 6,5%) i pobrań plików muzycznych z Internetu (o 9%). Wzrost, oprócz winyli, został zanotowany jeszcze w przypadku korzystania z serwisów streamingowych (o 78%). Badania pokazują, że czarne krążki trafiają do różnych grup wiekowych - kupują je nie tylko dojrzałe osoby, ale również nastolatkowie.

A Wy macie już swój egzemplarz „The Book of Souls” od Iron Maiden?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.