Tęsknicie za The White Stripes? Zobaczcie niewidziany wcześniej koncert grupy

18.02.2021 13:31
Tęsknicie za The White Stripes? Zobaczcie niewidziany wcześniej koncert grupy Fot. P Photo/Tammie Arroyo/East News

The White Stripes nareszcie udostępnił nagranie koncertu "z piwnicy". Zaledwie 16-minutowy występ zawierał 5 utworów z albumu "Get Behind Me Satan", a także cover piosenki "Party of Special Things To Do" zespołu Captain Beefheart.

The White Stripes udostępnił koncert z 2005 roku

W maju 2020 roku program "From the Basement" poinformował, że powoli i stopniowo będzie udostępniał nagrania ze swoich archiwów. Seria rozpoczęła się od Radiohead i ich "The King of Limbs", a następnie mogliśmy zobaczyć wideo z koncertów Sonic Youth, czy PJ Harvey.

Polecamy

Kolejni w kolejce byli Jack White i Meg White, czyli The White Stripes. Co ciekawe, był to pierwszy koncert w ramach serii "From The Basement", więc zadziwiające jest, że dopiero teraz nagranie ujrzało światło dzienne - zwłaszcza, że duet był w naprawdę świetnej formie: 

Polecamy

Ich występ został nagrany w 2005 roku, niedługo po wydaniu krążka "Get Behind Me Satan", który był szczytowym momentem ich popularności - byli już po sukcesie wydanego w 2003 roku "Elephant", a ich koncerty były na ogromnych halach albo stadionach. Dlatego też występ bez żadnych fanfar i na małej scenie był dla nich prawdopodobnie miłą odskocznią.

The White Stripes zagrali "w piwnicy" swój singiel "Blue Orchid", wspomniany wyżej cover Captaina Beefhearta, a także "Forever for Her (Is Over for Me)", "As Ugly as I Seem", "Little Ghost" oraz "Red Rain".

Zespół w 2020 roku wydał zawierający 26 piosenek album "Greatest Hits", który zawierał nie tylko najpopularniejsze kawałki grupy, ale również ulubione utwory samego duetu.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.