15.06.2015 10:15

Testament chce nagrać album do końca roku

Amerykańska grupa ma nadzieję, że zakończy prace nad krążkiem jeszcze przed listopadem 2015 roku. Co o procesie nagrywania płyty powiedział wokalista zespołu?

Testament chce nagrać album do końca roku
foto: Retna / Photoshot / REPORTER / East News

Ostatni album kapeli zatytułowany „Dark Roots of Earth” ukazał się w 2012 roku. Wokalista zespołu Testament, Chuck Billy, zabrał głos w sprawie długo wyczekiwanej nowej płyty. Jak muzykom idzie proces tworzenia premierowych utworów?

"

Zostało nam około 5-6 numerów do napisania. Jak tylko wrócimy do domu z trasy koncertowej w przyszłym tygodniu, od razu w to wchodzimy. Będziemy na miejscu przez kilka miesięcy. "

Billy przyznał, że członkowie zespołu potrzebowali haustu świeżego powietrza, by móc w spokoju dokończyć prace nad nowym krążkiem.

"

Zazwyczaj jest tak, że potrafimy zebrać się, napisać i nagrać materiał za jednym razem, bez przerywania tego procesu trasą koncertową. To tak naprawdę pierwszy raz, kiedy powiedzieliśmy sobie: „Zróbmy przerwę. Mamy kilka dobrych ofert. Jedźmy do Europy. Ucieknijmy od tego”. Nie było nas przez dziesięć tygodni. Teraz jesteśmy gotowi wrócić do domu i wskoczyć znowu w tryb kończenia płyty. "

Na kiedy muzycy przewidują koniec nagrań?

"

Naszym celem jest, aby skończyć krążek przed Świętem Dziękczynienia. Potem wyruszamy do Ameryki Południowej z Cannibal Corpse na przełomie listopada i grudnia. "

Co jeszcze powiedział Chuck Billy? Pozostałą część wywiadu zobaczycie poniżej:

Wieści o nowym krążku kapeli pojawiły się już w styczniu 2015 roku, kiedy Testament założył na Facebooku galerię „In The Studio 2015” i wrzucił tam trzy pierwsze zdjęcia.

Bębniarz, Gene Hoglan, opowiedział o tym, co już niedługo będziemy mogli usłyszeć.

"

Znam podejście Chucka i Erika – pisali o tym w informacji prasowej – chcą w pewien sposób wrócić do brzmienia „The Gathering” i to widać. Mieli dużo szybkich piosenek i teraz też chcą tak zrobić. I to jest fajne; to było świetne nagranie. Chcą nagrać lepszą wersję tamtej płyty i sądzę, że to zrobią. "

To Polska, a dokładniej Gdańsk i Kraków, były jednymi z miejsc, w których Testament mógł złapać chwilę oddechu przed drugą częścią procesu nagrywania płyty. Muzycy wystąpili w naszym kraju 2 i 3 czerwca 2015 roku.

Czekacie na następcę krążka „Dark Roots of Earth”?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Testament