Testament nagrywa drugi „The Gathering”?

Urszula Drabińska
19.01.2015 14:18
Testament nagrywa drugi „The Gathering”? Fot. Retna / Photoshot / Reporter / East News

Wokalista z gitarzystą chwalą się pierwszymi fotkami ze studia, a perkusista opowiada, jak dobry album się szykuje…

Kalifornijczycy założyli na Facebooku galerię „In The Studio 2015” i wrzucili tam trzy pierwsze zdjęcia. Wszystkie są bardzo podobne, więc podzielimy się tylko jednym:

testament-in-studio3 Fot. foto: fb.com/testamentlegions

Gdybyście mieli wątpliwości: po lewej, przy mikrofonie stoi wokalista Chuck Billy, a za komputerem siedzi gitarzysta Eric Peterson. Tak powstają pierwsze nagrania na następczynię płyty „Dark Roots of Earth” z 2012 roku!

Bębniarz Gene Hoglan tymczasem nie ma jeszcze wiele do roboty, więc chętnie opowiada w wywiadach o tym, co już niedługo będziemy mogli usłyszeć.

Znam podejście Chucka i Erika – pisali o tym w informacji prasowej – chcą w pewien sposób wrócić do brzmienia „The Gathering” i to widać. Mieli dużo szybkich piosenek i teraz też chcą tak zrobić. I to jest fajne; to było świetne nagranie. Chcą nagrać lepszą wersję tamtej płyty i sądzę, że to zrobią.

Niestety Hoglan nie komentuje, czy on sam będzie w stanie zagrać jak Dave Lombardo na krążku z 1999 roku. Zdradza natomiast, że materiał, który Testament już ma, dobrze rokuje.

Jest cholernie dobry, jest zabójczy. Fani zareagują na to nagranie „Fuck yeah! Potraktowali sprawę poważnie”. Jest ciężko, szybko i thrashowo.

Perkusista uważa, że „The Gathering” było przełomową płytą dla kapeli. Znaleźli wtedy swój styl i miejsce, a piosenki z tego albumu zdecydowanie nie tracą nic wraz z upływem czasu. Drugiego takiego nagrania tylko wyczekiwać.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.