Pogoda
19.01.2015 14:18

Testament nagrywa drugi „The Gathering”?

Wokalista z gitarzystą chwalą się pierwszymi fotkami ze studia, a perkusista opowiada, jak dobry album się szykuje…

Testament nagrywa drugi „The Gathering”?
foto: Retna / Photoshot / Reporter / East News

Kalifornijczycy założyli na Facebooku galerię „In The Studio 2015” i wrzucili tam trzy pierwsze zdjęcia. Wszystkie są bardzo podobne, więc podzielimy się tylko jednym:

testament-in-studio3

Gdybyście mieli wątpliwości: po lewej, przy mikrofonie stoi wokalista Chuck Billy, a za komputerem siedzi gitarzysta Eric Peterson. Tak powstają pierwsze nagrania na następczynię płyty „Dark Roots of Earth” z 2012 roku!

Bębniarz Gene Hoglan tymczasem nie ma jeszcze wiele do roboty, więc chętnie opowiada w wywiadach o tym, co już niedługo będziemy mogli usłyszeć.

"

Znam podejście Chucka i Erika – pisali o tym w informacji prasowej – chcą w pewien sposób wrócić do brzmienia „The Gathering” i to widać. Mieli dużo szybkich piosenek i teraz też chcą tak zrobić. I to jest fajne; to było świetne nagranie. Chcą nagrać lepszą wersję tamtej płyty i sądzę, że to zrobią. "

Niestety Hoglan nie komentuje, czy on sam będzie w stanie zagrać jak Dave Lombardo na krążku z 1999 roku. Zdradza natomiast, że materiał, który Testament już ma, dobrze rokuje.

"

Jest cholernie dobry, jest zabójczy. Fani zareagują na to nagranie „Fuck yeah! Potraktowali sprawę poważnie”. Jest ciężko, szybko i thrashowo. "

Perkusista uważa, że „The Gathering” było przełomową płytą dla kapeli. Znaleźli wtedy swój styl i miejsce, a piosenki z tego albumu zdecydowanie nie tracą nic wraz z upływem czasu. Drugiego takiego nagrania tylko wyczekiwać.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Testament