21.06.2018 10:54

The Amity Affliction zapowiedział nowy album singlem „Ivy (Doomsday)”. Zespół wystąpi w Polsce

Zespół zapowiedział nowy krążek „Misery”, który w sprzedaży pojawi się 24 sierpnia 2018 roku. Oprócz tego The Amity Affliction zapowiedziało, że wystąpi w 2018 roku w Warszawie.

The Amity Affliction zapowiedział nowy album singlem „Ivy (Doomsday)”. Zespół wystąpi w Polsce
foto: kadr z wideo

The Amity Affliction to australijski metalcore'owy zespół, który w swoim kraju święci ogromne sukcesy - ich trzy poprzednie albumy „Chasing Ghosts”, „Let the Ocean Take Me” oraz „This Could Be Heartbreak” zadebiutowały na 1. miejscu australijskiej listy przebojów i łącznie sprzedały się w liczbie ponad 100 tysięcy egzemplarzy.

Zespół powraca z nowym krążkiem, który nosi tytuł „Misery”. Promuje go singiel „Ivy (Doomsday)”, do którego powstał prawie 8-minutowy klip opublikowany na oficjalnym kanale The Amity Affliction na Youtube. Scenariusz do wideo napisał wokalista kapeli, Joel Birch:

Nowy album The Amity Affliction

Klip nosi podtytuł „Misery, Part I”, więc kolejne obrazki promujące album będą opowiadały jedną, spójną historię, tak jak miało to miejsce przy okazji promujących „This Could Be Heartbreak” singli „I Bring the Weather With Me” oraz „This Could Be Heartbreak”. W „Ivy” zespół gra członków gangu, a ich lider, Dain (grany przez Bircha) wpada w tarapaty i trafia do więzienia. Wydarzenia rozgrywają się na początku lat 80. a całość jest zakończona słowami „to be continued”.

Nowy album The Amity Affliction zatytułowany „Misery” trafi do sprzedaży 24 sierpnia 2018 roku nakładem wytwórni Roadrunner Records.

The Amity Affliction w Polsce 2018

Australijscy metalcore'owcy pojawią się w naszym kraju już 17 października 2018 roku. Panowie zagrają w Warszawie w klubie Proxima. Towarzyszyć im będą zespoły The Plot in You, Endless Heights oraz Dream State. Bilety kosztują 90 złotych i możecie je kupić w aplikacji e-bilet.

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News