09.03.2016 11:56

The Answer ponownie zagra w Polsce

Hardrockowa grupa z Irlandii Północnej, która ma na swoim koncie pięć albumów studyjnych, wróci z koncertem do naszego kraju. Sprawdźcie, gdzie będzie można posłuchać zespołu na żywo.

The Answer ponownie zagra w Polsce
foto: materiały promocyjne

The Answer tworzą wokalista Cormac Neeson, gitarzysta Paul Mahon, basista Michael Waters i perkusista James Heatley. Kapela w swojej twórczości łączy dźwięki zainspirowane takimi zespołami, jak Led Zeppelin, Free, AC/DC czy The Black Crowes z graniem typowym dla XXI wieku. 17 czerwca 2016 roku ukaże się specjalna, rocznicowa edycja albumu „Rise”, który będzie można kupić także na winylu oraz w wersji z książką zawierającą teksty i zdjęcia muzyków.

Właśnie z tej okazji została zorganizowana promocyjna trasa koncertowa, w ramach której 7 sierpnia 2016 muzycy zagrają w warszawskim klubie Proxima.

Zespół został założony w 2000 roku przez Paula Mahona, którego ojciec był członkiem jazzowej grupy The Freshmen. W wieku 18 lat Paul namówił swojego dawnego szkolnego kolegę Micky'ego Watersa do stworzenia kapeli. Perkusistą został James Heatley, który w 1993 grał z formacją Ash podczas trasy koncertowej. Zanim jednak zespół zaczął na dobre działać, Paul, Micky i Cormac musieli poczekać, aż James ukończy studia psychologiczne.

Muzycy zadebiutowali w czerwcu 2000 roku, a kolejny rok spędzili na tworzeniu własnych utworów i graniu lokalnych koncertów. Coraz większa rozpoznawalność umożliwiła grupie w styczniu 2006 roku występ jako support Deep Purple w londyńskiej Astorii. Pół roku później The Answer wydał swój pierwszy pełnowymiarowy album „Rise”.

W latach 2006–2007 grupa występowała m.in. z Whitesnake, Paulem Rodgersem (w Royal Albert Hall), Roadstar, Rose Hill Drive oraz Aerosmith. Koncerty artystów odbywały się już na całym świecie, włącznie z Ameryką, Australią i Japonią. Latem 2007 roku zespół towarzyszył grupie The Rolling Stones podczas występów w Belgradzie i Dusseldorfie oraz zespołowi The Who w Dublinie. Kolejny album zatytułowany „Everyday Demons” ukazał się w Wielkiej Brytanii w marcu 2009 roku i wkrótce wskoczył tam na 25. miejsce wśród najczęściej kupowanych albumów.

25 października 2009 roku zespół otworzył trasę koncertową AC/DC promującą nowy album Australijczyków, „Black Ice”. Po wspólnych koncertach pozostał ślad w postaci koncertowego DVD „412 Days of Rock 'n' Roll”, dokumentującego przygodę z Australijczykami. W kolejnych latach zespół nie zwolnił tempa – co dwa lata ukazywały się nowe wydawnictwa - „Revival” (2011), „New Horizon” (2013) i „Raise a Little Hell” (2015). 

Ceny biletów

  • 70 PLN - przedsprzedaż
  • 80 PLN - w dniu koncertu

Wejściówki będą dostępne w sprzedaży od piątku 11 marca 2016.

Wybieracie się na koncert The Answer?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News