The Beatles świętuje 50. rocznicę "Abbey Road". Zespół udostępni niepublikowany teledysk

24.09.2019 09:39
The Beatles świętuje 50. rocznicę "Abbey Road". Zespół udostępni niepublikowany teledysk Fot. . kadr z wideo The Beatles - Hello, Goodbye/YouTube

W 2019 roku wiele zespołów świętuje 50. rocznice wydania swoich płyt. The Beatles przygotował dla fanów coś specjalnego.

"Abbey Road" był jedenastym albumem The Beatles, który został wydany 26 września 1969 roku. Na płycie znalazły się takie hity jak "Come Together", "Here Comes The Sun" czy "The End". Na krążku znalazł się również słynna piosenka George'a Harrisona "Something". Z okazji 50. rocznicy wydania krążka zespół przygotował dla fanów coś specjalnego.

The Beatles opublikuje teledysk z okazji 50. rocznicy "Abbey Road"

"Abbey Road" był ostatnią płytą, na której wystąpili wszyscy członkowie The Beatles. Z okazji 50. rocznicy wydania płyty, zespół postanowił podzielić się z fanami niepublikowanym wcześniej teledyskiem do piosenki "Here Comes The Sun". Klip ma pojawić się 26 września 2019 roku. Na razie grupa opublikowała zapowiedź nadchodzącego teledysku.

Przeczytaj także

W teledysku pojawią się archiwalne zdjęcia, które były nakręcone przez m.in. Lindę McCartney. Dzień po premierze klipu do sprzedaży trafi reedycja "Abbey Road". Na płycie pojawi się 17 nowych piosenek. Z okazji 50. rocznicy wydania płyty na ulice Abbey Road wyszły tłumy fanów, przebranych za członków The Beatles. Szacuje się, że w wydarzeniu uczestniczyło ok. 3500 osób. Zabrakło jedynie Paula McCartneya, który nie był obecny w tym roku. Jednak w 2018 roku przeszedł przez słynne przejście, a następnie udał się do studia przy Abbey Road, gdzie zagrał kameralny koncert.

Zobacz także: Tysiące osób uhonorowało legendarne zdjęcie The Beatles

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.