08.12.2015 11:44

The Beatles w zremasterowanym klipie do „Hey Jude”

Legendarny utwór równie legendarnego zespołu doczekał się odświeżonej wersji teledysku. Zobaczcie, jak prezentuje się to nagranie.

The Beatles w zremasterowanym klipie do „Hey Jude”
foto: kadr z wideo

Największe hity, które pojawiły się na składance „1” w 2000 roku, teraz otrzymały nową oprawę wizualną. W 2015 roku ukazała się bowiem kompilacja „The Beatles: 1+” w specjalnej wersji wzbogaconej o odrestaurowane teledyski oraz dotychczas nieopublikowane wideo.

W tej kompilacji znalazł się również zremasterowany teledysk do „Hey Jude”. Na początku widzimy legendarną czwórkę w programie Davida Frosta „Sunday Show”. Następnie zespół wykonuje utwór i po chwili dołącza do niego 300 fanów, którzy zaśpiewali charakterystyczny refren.

Obejrzyjcie klip do tego znanego hitu:

W sumie na „The Beatles: 1+” ukazało się 50 teledysków. 27 z nich to klipy powstałe do najpopularniejszych przebojów, zaś pozostałe to alternatywne wersje utworów. Zobaczcie, jakie przeboje The Beatles, które stały się ich nr. 1, znalazły się na tej kompilacji:

Tracklista:

 1. Love Me Do
 2. From Me to You
 3. She Loves You
 4. I Want to Hold Your Hand
 5. Can’t Buy Me Love
 6. A Hard Day’s Night
 7. I Feel Fine
 8. Eight Days a Week
 9. Ticket to Ride
 10. Help!
 11. Yesterday
 12. Day Tripper
 13. We Can Work It Out
 14. Paperback Writer
 15. Yellow Submarine
 16. Eleanor Rigby
 17. Penny Lane
 18. All You Need Is Love
 19. Hello, Goodbye
 20. Lady Madonna
 21. Hey Jude
 22. Get Back
 23. The Ballad of John and Yoko
 24. Something
 25. Come Together
 26. Let It Be
 27. The Long and Winding Road

„Hey Jude” ukazał się w 1968 roku i od razu zdobył szczyty list przebojów, pozostając na nich przez 9 tygodni pobijając wówczas wszelkie rekordy popularności.

Kompozycję stworzył Paul McCartney, który zainspirował się 5-letnim wówczas synem Lennona - Julianem. Potem muzyk w tekście zamienił imię chłopca na Jude pod wpływem musicalu „Carousel”. Artysta nie zdawał sobie sprawy, że Jude oznacza w języku niemieckim Żyd, co spowodowało pewne zamieszanie wokół tego utworu.

Jak Wam się podoba teledysk do „Hey Jude”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News The Beatles