08.03.2018 10:55

The Cranberries wyda ostatni album z Dolores O’Riordan

Dyskografię irlandzkiego zespołu zamknie album z materiałem, do którego partie wokalne Dolores zdążyła zarejestrować przed śmiercią.

The Cranberries wyda ostatni album z Dolores O’Riordan
foto: foto: Agnieszka „V-spectrum” Jędrzejewska

15 stycznia 2018 Dolores O’Riordan, wokalistka The Cranberries została znaleziona martwa w hotelu w Londynie. Do dziś nie znamy oficjalnej przyczyny jej śmierci. Artystka miała 46 lat.

Kiedy Dolores zmarła, jej zespół był w trakcie prac nad swoim ósmym albumem studyjnym. Wokalistka zdążyła zarejestrować swoje partie pod koniec 2017 roku.

Żyjący muzycy The Cranberries postanowili dokończyć album z nagranymi już wokalami O’Riordan. Jednocześnie zapowiedzieli reedycję debiutanckiego albumu zespołu, „Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We?” z 1993. W oświadczeniu zespół informuje:

"

Po długim namyśle zdecydowaliśmy się zakończyć to, co rozpoczęliśmy. Jako że rozpoczęliśmy to jako zespół, z Dolores, stwierdziliśmy, że powinniśmy pójść dalej  i skończyć album. Taki jest plan – skończyć projekt, a później w tym roku wydać specjalną edycję pierwszego albumu z okazji jego 25. rocznicy.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze i skończymy album, to mamy nadzieję go wydać na początku przyszłego roku. "

Dyskografię The Cranberries zamyka na razie album „Something Else” z 2017 z nowymi wersjami starych utworów grupy.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News The Cranberries Dolores O'Riordan