06.04.2016 14:35

The Cult pokazał klip do „G O A T”

Nadszedł czas na kolejny teledysk do numeru pochodzącego z najnowszego krążka. Zobaczcie, jak prezentuje się to wideo.

The Cult pokazał klip do „G O A T”
foto: kadr z wideo

10. studyjny album zespołu zatytułowany „Hidden City” ukazał się 5 lutego 2016 roku. Krążek jest trzecią i ostatnią częścią trylogii, która została zapoczątkowana płytą zatytułowaną „Born Into This” z 2007 roku, drugą zaś jest „Choice Of Weapon” z 2012 roku.

Pierwszym singlem z najnowszego wydawnictwa The Cult był „Hidden City”, następnie pojawił się klip do numeru „Deeply Ordered Chaos”. Teraz kapela prezentuje teledysk do utworu „G O A T”. Tytuł numeru jest skrótem od wersu „Greatest of all time”.

Klip kręcono w Miami oraz Everglades. W nagraniu widzimy sportsmena Orlando Friola oraz jego trenera Diego de Vera:

Ian Astbury opowiedział, dlaczego w tym klipie użyto wizerunku boksera:

"

Wykorzystaliśmy to, że The Cult identyfikowany jest jako outsider w obrębie kultury, pokazując mistycyzm samotnego zawodnika, który pomimo wszelkich trudności dzięki dyscyplinie oraz uczciwość rozwija się. "

Producentem albumu jest Bob Rock. Tytuł albumu pochodzi od hiszpańskiej frazy „La Ciudad Oculta”. Iana Astbury'ego oraz Billy'ego Duffy'ego, którzy są odpowiedzialni za skomponowanie materiału, skupili się na tematyce związanej z przebudzeniem świadomości. Krążek zajął 153. pozycję na liście Billboardu 200.

Fani mogą przekonać się jak utwory z „Hidden City” sprawdzają się na żywo w ramach występów, które zaplanował zespół. Już niedługo The Cult zagra pierwsze koncerty jako support Guns N' Roses.

Pierwszy występ zaplanowano na 19 kwietnia 2016 roku w Meksyku:

Jak Wam się podoba klip The Cult do kompozycji „G O A T”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News The Cult