The Cult pokazał klip do „G O A T”

Aleksandra Degórska
06.04.2016 14:35
The Cult pokazał klip do „G O A T” Fot. kadr z wideo

Nadszedł czas na kolejny teledysk do numeru pochodzącego z najnowszego krążka. Zobaczcie, jak prezentuje się to wideo.

10. studyjny album zespołu zatytułowany „Hidden City” ukazał się 5 lutego 2016 roku. Krążek jest trzecią i ostatnią częścią trylogii, która została zapoczątkowana płytą zatytułowaną „Born Into This” z 2007 roku, drugą zaś jest „Choice Of Weapon” z 2012 roku.

Pierwszym singlem z najnowszego wydawnictwa The Cult był „Hidden City”, następnie pojawił się klip do numeru „Deeply Ordered Chaos”. Teraz kapela prezentuje teledysk do utworu „G O A T”. Tytuł numeru jest skrótem od wersu „Greatest of all time”.

Klip kręcono w Miami oraz Everglades. W nagraniu widzimy sportsmena Orlando Friola oraz jego trenera Diego de Vera:

Ian Astbury opowiedział, dlaczego w tym klipie użyto wizerunku boksera:

Wykorzystaliśmy to, że The Cult identyfikowany jest jako outsider w obrębie kultury, pokazując mistycyzm samotnego zawodnika, który pomimo wszelkich trudności dzięki dyscyplinie oraz uczciwość rozwija się.

Producentem albumu jest Bob Rock. Tytuł albumu pochodzi od hiszpańskiej frazy „La Ciudad Oculta”. Iana Astbury'ego oraz Billy'ego Duffy'ego, którzy są odpowiedzialni za skomponowanie materiału, skupili się na tematyce związanej z przebudzeniem świadomości. Krążek zajął 153. pozycję na liście Billboardu 200.

Fani mogą przekonać się jak utwory z „Hidden City” sprawdzają się na żywo w ramach występów, które zaplanował zespół. Już niedługo The Cult zagra pierwsze koncerty jako support Guns N' Roses.

Pierwszy występ zaplanowano na 19 kwietnia 2016 roku w Meksyku:

Jak Wam się podoba klip The Cult do kompozycji „G O A T”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.