06.11.2015 16:00

The Cult prezentuje pierwszy singiel z „Hidden City”

Zespół Iana Astbury'ego zapowiedział premierę swojego dziesiątego albumu. Możemy już posłuchać pierwszego singla, „Dark Energy”. Kiedy cała płyta?

The Cult prezentuje pierwszy singiel z „Hidden City”
foto: Admedia / Insight Media / East News

Krążek zatytułowany „Hidden City” ukaże się 5 lutego 2016 roku. Kompozytorami materiału byli tradycyjnie Ian Astbury i Billy Duffy. Za jego produkcję odpowiada Bob Rock. Album zapowiadany jest jako zwieńczenie trylogii zapoczątkowanej w 2007 roku płytą „Born Into This”. Na „Hidden City” znajdzie się 12 kompozycji - poniżej pierwsza z nich:

Lider formacji zapowiada, że jego nowe utwory są odpowiedzią na współczesnych guru, którzy starają się sprzedawać produkty i opinie, jakby były one zupełnie nowymi zjawiskami.

"

Moim zadaniem jest odpowiadać, nie reagować. Obserwować, uczestniczyć i dzielić się poprzez słowa i muzykę. Nie ma większego autorytetu niż serce. "

Tracklista:

 1. Dark Energy
 2. No Love Lost
 3. Dance The Night
 4. In Blood
 5. Birds Of Paradise
 6. Hinterland
 7. GOAT
 8. Deeply Ordered Chaos
 9. Avalanche Of Light
 10. Lillies
 11. Heathens
 12. Sound And Fury
hidden-city

Grupa zadebiutowała niedawno na scenie z nowym basistą, Grantem Fitzpatrickiem. Pierwszy koncert z jego udziałem miał miejsce 28 października 2015 roku w Teksasie. Poniżej zobaczycie nagranie z tego występu:

Poprzedni krążek The Cult, „Choice of Weapon” z 2012 roku, spotkał się z ciepłym przyjęciem fanów: zadebiutował na 34. miejscu listy Billboard 200, sprzedając się w pierwszym tygodniu w nakładzie ok. 11 tysięcy egzemplarzy. Zespół wcześniej zapowiadał, że poświęci się mniejszym wydawnictwom - EP-kom i cyfrowym singlom - ale jak widać, nie dotrzymał słowa.

Jak Wam się podoba nowy singiel?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News The Cult