17.12.2015 15:55

The Cult udostępnił „głęboko uporządkowany chaos”

Zespół Iana Astbury'ego zaprezentował drugi teledysk promujący płytę „Hidden City”.

The Cult udostępnił „głęboko uporządkowany chaos”
foto: insight media / REPORTER / East News

The Cult jest coraz bliżej wydania swojego 10. albumu studyjnego. Po „Dark Energy” przyszła kolej na drugi singiel zapowiadający płytę „Hidden City”. Jak opowiada lider zespołu, „Deeply Ordered Chaos” został zainspirowany wydarzeniami w Paryżu. Tytuł utworu zaczerpnął z wypowiedzi Francisa Bacona, który twierdził, że „wierzy w głęboko uporządkowany chaos”.

Kawałek powstał po styczniowym zamachu na redakcję tygodnika „Charlie Hebdo”, ale w równym stopniu odnosi się też do listopadowej tragedii w Bataclan. Oba wydarzenia bardzo poruszyły Iana Astbury'ego, który w swojej karierze miał okazję czterokrotnie występować w paryskim klubie.

"

Zdecydowaliśmy się ukazać sceny dzikiej przyrody i przestrzeni kosmicznej, aby zapewnić opozycję do niepohamowanego strumienia brutalnych obrazów, którymi jesteśmy bombardowani, a także akceptację powagi bytu. To także nasza odpowiedź na wydarzenia w Paryżu z 13 listopada. "

Teledysk wyreżyserowany przez Juana Azualy'ego i samego Astbury'ego obejrzycie poniżej.

„Hidden City” ukaże się 5 lutego 2016 roku nakładem wytwórni Cooking Vinyl. Płyta będzie stanowiła ostatnią część trylogii zapoczątkowanej krążkiem „Born Into This” z 2007 roku i kontynuowanej przez „Choice of Weapon” z 2012 roku. Na nowy materiał złoży się 12 utworów. Przypominamy, że tak będzie wyglądać okładka:

hidden-city

Tracklista:

 1. Dark Energy
 2. No Love Lost
 3. Dance The Night
 4. In Blood
 5. Birds Of Paradise
 6. Hinterland
 7. GOAT
 8. Deeply Ordered Chaos
 9. Avalanche Of Light
 10. Lillies
 11. Heathens
 12. Sound And Fury

Album został skomponowany przez Iana Astbury'ego i gitarzystę Billy'ego Duffy'ego. Muzycy poruszają w nim tematykę przebudzenia świadomości. Tytuł krążka pochodzi od hiszpańskiej frazy „La Ciudad Oculta”. Producentem materiału jest Bob Rock.

Jak Wam się podoba nowy utwór The Cult?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News The Cult