17.12.2018 13:51

The Cure kończy prace nad nową płytą. Premiera albumu w 2019

Fani The Cure musieli poczekać ponad 10 lat na nowy materiał. W końcu Robert Smith potwierdził koniec wyczekiwania.

The Cure wyda nowy album w 2019
foto: Retna/Avalon/REPORTER/East News

The Cure dołączy w 29 marca 2019 roku do prestiżowego grona Rock And Roll Hall Of Fame. Frontman kapeli, Robert Smith, postanowił opowiedzieć o tym wyróżnieniu w studiu SiriusXM. Jednak większość słuchaczy skupiła się na innej informacji, która padła podczas audycji - wokalista zapowiedział nową płytę The Cure.

The Cure wyda nowy album w 2019

Jest to nie lada wiadomość, bo ostatni krążek zatytułowany "4:13 Dream" pojawił się 11 lat temu. Łatwo się domyślić, jak zniecierpliwieni muszą być fani twórczości Roberta Smitha. Muzyk jeszcze w kwietniu 2018 roku wyznał, że zamierza wydać nowy materiał. Wokalista został kuratorem Meltdown Festival 2018 w Londynie. Tworzenie line-upu festiwalu wpłynęło inspirująco na Roberta Smitha, który w końcu postanowił nagrań nową płytę The Cure.

Od tamtych deklaracji muzyk więcej nic nie zdradził na temat swoich planów. Jednak to się zmieniło, gdy podczas wywiadu w studiu SiriusXM wyznał, jak wygląda sytuacja w The Cure:

"

Zobaczyłem tyle nowych kapel, przesłuchałem ich muzykę, poznałem ich i to wszystko zainspirowało mnie do stworzenia czegoś nowego. Tak więc za 6 tygodni zakończymy prace nad pierwszym od ponad 10 lat albumem. Jest to bardzo ekscytujący czas dla nas wszystkich. "

Trasa koncertowa The Cure w 2019

Zespół ma ambitne plany na 2019 rok. Nie dość, że usłyszymy nowy materiał, to już od marca 2019 The Cure rusza w festiwalową trasę koncertową. Jak na razie kapela nie ogłosiła przyjazd do Polski. W 2019 roku przypada również 30. rocznica ukazania się albumu „Disintegration” i The Cure zamierza w jakiś sposób to uczcić. Warto śledzić zatem dalsze losy The Cure, bo zapowiada się ciekawie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News The Cure