The Cure kończy prace nad nową płytą. Premiera albumu w 2019

Aleksandra Degórska
17.12.2018 13:51
The Cure kończy prace nad nową płytą. Premiera albumu w 2019 Fot. Retna/Avalon/REPORTER/East News

Fani The Cure musieli poczekać ponad 10 lat na nowy materiał. W końcu Robert Smith potwierdził koniec wyczekiwania.

The Cure dołączy w 29 marca 2019 roku do prestiżowego grona Rock And Roll Hall Of Fame. Frontman kapeli, Robert Smith, postanowił opowiedzieć o tym wyróżnieniu w studiu SiriusXM. Jednak większość słuchaczy skupiła się na innej informacji, która padła podczas audycji - wokalista zapowiedział nową płytę The Cure.

The Cure wyda nowy album w 2019

Jest to nie lada wiadomość, bo ostatni krążek zatytułowany "4:13 Dream" pojawił się 11 lat temu. Łatwo się domyślić, jak zniecierpliwieni muszą być fani twórczości Roberta Smitha. Muzyk jeszcze w kwietniu 2018 roku wyznał, że zamierza wydać nowy materiał. Wokalista został kuratorem Meltdown Festival 2018 w Londynie. Tworzenie line-upu festiwalu wpłynęło inspirująco na Roberta Smitha, który w końcu postanowił nagrań nową płytę The Cure.

Od tamtych deklaracji muzyk więcej nic nie zdradził na temat swoich planów. Jednak to się zmieniło, gdy podczas wywiadu w studiu SiriusXM wyznał, jak wygląda sytuacja w The Cure:

Zobaczyłem tyle nowych kapel, przesłuchałem ich muzykę, poznałem ich i to wszystko zainspirowało mnie do stworzenia czegoś nowego. Tak więc za 6 tygodni zakończymy prace nad pierwszym od ponad 10 lat albumem. Jest to bardzo ekscytujący czas dla nas wszystkich.

Trasa koncertowa The Cure w 2019

Zespół ma ambitne plany na 2019 rok. Nie dość, że usłyszymy nowy materiał, to już od marca 2019 The Cure rusza w festiwalową trasę koncertową. Jak na razie kapela nie ogłosiła przyjazd do Polski. W 2019 roku przypada również 30. rocznica ukazania się albumu „Disintegration” i The Cure zamierza w jakiś sposób to uczcić. Warto śledzić zatem dalsze losy The Cure, bo zapowiada się ciekawie.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.