19.02.2019 13:00

The Cure ogłosił niespodzianki dla fanów z okazji 30. rocznicy wydania "Disintegration"

Zespół zapowiedział cztery wyjątkowe koncerty. Jednocześnie zasugerował, że ze swoim nowym show zaprezentuje się później o wiele szerszej publiczności.

The Cure
foto: Aleksandra Degórska/Antyradio.pl

Brytyjska grupa rockowa The Cure świętuje 30-lecie powstania przełomowego dla ich kariery wydawnictwa, ósmego albumu studyjnego "Disintegration". Z tej okazji zespół zapowiedział cztery ekskluzywne koncerty w australijskiej operze w Sydney. 

The Cure wyda nowy album w 2019
The Cure wyda nowy album w 2019
Przeczytaj także The Cure kończy prace nad nową płytą. Premiera albumu w 2019

The Cure będzie świętował 30. urodziny "Disintegration"

Na każdym z występów w maju 2019 roku, The Cure wykona album "Disintegration" w całości w pełnym składzie: z wokalistą Robertem Smithem, Simonem Gallupem, Jasonem Cooperem, Rogerem O'Donnellem oraz Reevesem Gabrelsem. To nie pierwsze występy grupy, na których zespół zagra w całości wybrany album ze swojego repertuaru, jednak Smith podkreśla, że to co wydarzy się w Sydney, będzie "światową premierą".

"

Nasze występy w 2011 roku, na których wspominaliśmy swoje wczesne dokonania, były naprawdę niezapomniane i emocjonujące, jesteśmy bardzo z nich zadowoleni, dlatego powracamy do tej formuły. "

Smith zasugerował również, że na czterech koncertach w Australii świętowanie rocznicy się nie skończy. Istnieje szansa, że jubileuszowych występów będzie więcej, a kto wie, może któryś z nich obejmie także Polskę?

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News The Cure