The Darkness i Święty Mikołaj we wspólnym klipie

Michał Miernik
20.11.2015 12:37
The Darkness i Święty Mikołaj we wspólnym klipie Fot. kadr z wideo

Zespół The Darkness w swoim najnowszym teledysku oświadcza, że jest Świętym Mikołajem - zobaczcie, jak grupa wypada w bożonarodzeniowej wersji. 

Czwarty album brytyjskiej formacji, wydany 27 maja 2015 roku „Last of Our Kind”, doczeka się wersji „deluxe”. Jego premiera została zaplanowana na 20 listopada 2015 roku. Oprócz dziesięciu utworów, które znalazły się na pierwotnym wydaniu, nowa płyta zawiera dodatkowe cztery kawałki. Do jednego z nich, zatytułowanego „I Am Santa” powstał teledysk.

Muzycy dobrali kostiumy stosownie do okazji – na głowach mają czerwone, „mikołajowe” czapki, a gitary zostały przystrojone lampkami choinkowymi. W klipie pojawiają się także inne świąteczne motywy – renifery, łańcuchy, a także dość skąpo odziane „śnieżynki”. Cały teledysk utrzymany jest w stylistyce lat osiemdziesiątych.

Zobaczcie, jak The Darkness wygląda i brzmi w świątecznej wersji:

Klip do „I Am Santa” to nie pierwszy przypadek, gdy The Darkness prezentuje światu teledysk do utworu w tematyce świąt Bożego Narodzenia. Na europejskiej wersji debiutanckiego albumu „Permission To Land” z 2003 roku znalazł się numer „Christmas Time (Don't Let The Bells End)”, który również promowany był wideoklipem: 

Zobaczcie, jak prezentuje się lista utworów albumu „Last of Our Kind” w wersji deluxe.

Tracklista:

 1. Barbarian
 2. Open Fire
 3. Last of Our Kind
 4. Roaring Waters
 5. Wheels of the Machine
 6. Mighty Wings
 7. Mudslide
 8. Sarah O'Sarah
 9. Hammer & Tongs
 10. Conquerors
 11. Messenger
 12. Always Had the Blues
 13. Million Dollar Strong
 14. I Am Santa

W 2015 roku w ekipie The Darkness doszło do zmian – po odejściu Eda Grahama w marcu do grupy dołączyła perkusistka Emily Dolan Davies, jednak już miesiąc później odeszła ze względu na inne plany artystyczne. Jej miejsce zajął Rufus Tiger Taylor – syn Rogera Taylora, długoletniego muzyka Queen. W październiku 2015 roku wokalista Justin Hawkins stwierdził, że The Darkness być może niebawem zmieni nazwę - ma to być konsekwencja częstych rotacji personalnych w zespole.

Jak Wam się podoba The Darkness w świątecznej wersji?

Michał Miernik Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.