The Darkness zmieni nazwę?

Aleksandra Degórska
05.10.2015 10:59
The Darkness zmieni nazwę? Fot. LFI/Photoshot/REPORTER/East News

Wokalista Justin Hawkins zdradza, że zespół zastanawia się nad nową nazwą. Jaki jest tego powód?

Kontrowersyjny pomysł na jaki wpadła grupa spowodowany jest licznymi zmianami w jej składzie. Nie jest to nowa idea, bowiem zespół już wcześniej zastanawiał się nad taką możliwością:

Myśleliśmy o zmianie nazwy przy ostatniej płycie, możesz to nazwać powrotem do formy, jest to jakby coś nowego, ale jest to też coś zupełnie innego. Prawdopodobnie dzieje się tak, bowiem przez ostatnie lata mieliśmy kilka rotacji w zespole.

Kapela zdaje sobie sprawę z wagi takiego posunięcia:

Jest zupełnie inaczej i czujemy się jakby odmłodzeni. Oczywiście odrzucenie tego wszystkiego, czego dokonaliśmy przez te lata byłoby samobójstwem. Ale nie ma też żadnego powodu, byśmy nie byli w stanie się odbudować.

Wokalista ujawnia również, że The Darkness chciałby w tym celu zaangażować fanów:

Bawiliśmy się zmianą nazwy zespołu. W tym sensie jest to kontrowersyjny manewr. Ale nie wiem, możliwe, że zorganizujemy konkurs na Facebooku na nową nazwę kapeli.

Hawkins bardzo sobie ceni wsparcie fanów. By podziękować swoim wielbicielom zespół zaprosił 500 osób do nagrania utworu „Last of Our Kind” pochodzącego z ich najnowszej płyty o tym samym tytule.
 
Zobaczcie, jak 15 szczęśliwców zagrało w teledysku zespołu:

Wokalista podkreśla rolę, jaką pełnią ich oddani fani oraz to, że grupa zawsze może na nich liczyć, co dodawało im otuchy w trudnych momentach kariery:

Gdzie byśmy byli bez naszych fanów? Po pierwsze nie mielibyśmy takiego klipu. Przynajmniej nie byłoby teledysku z tak wieloma wspaniałymi ludźmi. Jestem bardzo dumny z nich - nigdy nas nie zawodzą.

Z tego też powodu zespół chciałby, aby to właśnie wielbiciele zadecydowali o losach grupy:

Dążymy do tego, by nasi fani wiedzieli, że mają wpływ na to, co robimy i jeżeli to właśnie oni nazwą nasz zespół, będzie nawet lepiej, prawda? To tak, jak adoptowanie bezdomnego szczeniaka, pierwsze co robisz, to dajesz mu imię. Jesteśmy jakby muzycznym ekwiwalentem bezdomnego szczeniaka.

Posłuchajcie, co jeszcze miał do powiedzenia wokalista The Darkness w wywiadzie, który grupa udostępniła na Facebooku:

Zespół ostatnio zmieniał kilkakrotnie perkusistów. Po odejściu Eda Grahama w 2014 roku w czasie nagrywania ich czwartego krążka, przez krótki czas zastępowała go Emily Dolan Davies. Dołączyła ona do zespołu pod koniec 2014 roku, jednak odeszła już w kwietniu 2015 roku. Zastąpił ją syn perkusisty Queen - Rufus Taylor.

Najnowszy album zespołu zatytułowany „Last of Our Kind” ukazał się 1 czerwca 2015 roku. Z tego krążka pochodzą single „Barbarian” i „Open Fire”.

Jaką nazwę zaproponowalibyście dla The Darkness ?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.