22.04.2015 09:43

The Darkness znów zmienia perkusistę

Emily Dolan Davies nie na długo zagrzała miejsce w zespole. Dlaczego odchodzi i co z premierą albumu „Last of Our Kind”?

The Darkness znów zmienia perkusistę
foto: emilydrums.com

Młoda Brytyjka dołączyła do The Darkness pod koniec 2014 roku. Frontman grupy, Justin Hawkins, bardzo ją wtedy chwalił.

"

Ma to uderzenie i nastawienie, które jest potrzebne, by być w The Darkness. "

W odczuciu wszystkich wniosła dużo świeżego powietrza do zespołu, który szybko zabrał się za nagrywanie kolejnej studyjnej płyty. Gdy zapowiedziano jej premierę i udostępniono pierwszy teledysk „Barbarian” oraz singiel „Open Fire”, nadeszła smutna wiadomość.

"

…ze smutkiem ogłaszamy, że nasza fantastyczna perkusistka Emily Dolan Davies odchodzi do nowych projektów, nasze drogi się rozchodzą, żegnamy się z nią ciepło. Emily odegrała ogromną rolę podczas nagrań naszego nowego albumu „Last of Our Kind” i po raz ostatni pojawi się w wideo do „Open Fire”, który już wkrótce na ekranach… Powodzenia Emily! "

the-darkness-fb-emily

Krążek ukaże się tak, jak planowano dotychczas – 1 czerwca 2015 roku. Na razie nie wiadomo, co z trasą koncertową. Pierwszy występ ma odbyć się już 29 maja w Monachium w Niemczech. Czy jest szansa, aby do grupy wrócił członek oryginalnego składu Ed Graham? Zespół rozstał się z nim w przyjaźni. W grudniu 2014 roku wokalista i gitarzysta mówił:

"

Z takiego czy innego powodu nie był w stanie dalej wykonywać swojej pracy. Wciąż się z nim przyjaźnimy. "

Wtedy z pomocą nadciągnęła Emily. Czekamy na informację, kto wspomoże The Darkness tym razem.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News The Darkness